kefud

Kdy je vhodné změnit dodavatele energie a je to vůbec výhodné?

Od ledna se mění cena energie,během ledna lze dát tříměsíční výpověď která začne běžet od 1.2.t.r. Až od 1.5.t.r.bude účtovat nový dodavatel. Má význam měnit dodavatele když navýšení ceny elektřiny bude v době nejvyšší roční spotřeby? Pokud zvolím levnějšího dodavatele a ten od 1.1.2020 zdraží cenu elektřiny bude nějaká případná uspora? Porovnávací tarifomaty udávají úsporu v období od 1.1. do 31.12 téhož roku ve výši i několika tisíců, připadá mi to zavádějící.Ti co měníte dodavatele jaký máte názor na tuto skutečnost domnívám se, že změna cen energií by měla být k dispozici již s předstihem v září s platnosti od 1.1.následujícího roku. V tomto systému dochází jen k vzájemnému přetahování odběratelů malými dodavately zdánlivě momentálně levnějšími a následně se předhánějícími v cenových nabídkách.

Odpovědi
Dochy

Promiň?
Jakou řečí vlastně mluvíš??
Co se výpovědi týče, záleží na Tvé smluvě.
Při zvýšení ceny energie máš právo odstoupit od smlouvy (neplatí zde 3 měsíční výpovědní lhůta)
„když navýšení ceny elektřiny bude v době nejvyšší roční spotřeby?“ Netuším co tím chtěl básník říci. Jako že se odkazuješ na sluneční jedenáctiletý cyklus a kvůli tomu máme teď rok s nejvyšší spotřebou? (pohled z okna tuto verzi řekl bych vylučuje). Pokud chceš říct že zrovna teď máme období zvýšené spotřeby kvůli zimnímu topení, pak sice ano, ale je na Tobě kdy se ke změně dodavatele rozhodneš. Pokud Tvůj dodavatel ohlásil změnu cen energie k 1.2. (nahlásil to v prosinci) pak máš ještě čas na odstoupení od smlouvy k 31.1. (alespoň myslím) a v únoru už Tě může zahřívat někdo levnější. (poučení by mělo být součástí informace o zvýšení ceny, pokud nebylo, máš po změně ceny další 3 měsíce čas na odstoupení od smlouvy – dle energetického zákona par. 11a http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-458#cast1 )

Je možné že jsem něco pochopil špatně, než se do něčeho pustíš, pořádně prostuduj podmínky.

Kryšpín

Ještě chvílku počkejte až vyplatíme solární Barony, tak ceny půjdou níže.

Měl jsem diskuzi s jedním solár Baronem a ten vysvětlil, že údajně máme nejkvalitnější elektřinu, poněvadž z celé 27 EU platíme za obnovitelné zdroje 198 Eur na MWh, kdežto Polsko, Estonsko, Litva, Norsko od 13 do 30 Eur
Zdroj z výroční zprávy CEER Brusel

mosoj

No toť otázka. Změnit dodavatele energií je dobré, když je to výhodné. Pokud něco přichází v úvahu, tak je to fixace ceny na více let, nicméně opět by z toho měla vyplývat výhoda. Kdo ví opravdu jak se budou ceny vyvíjet? Už se vůbec nedivím, že podnikavci na tomto vydělávají. Malí dodavatelé patří většinou mezi ty nejlevnější. Takový velký zloděj jako byl RWE se musel přejmenovat na INOGY, protože se se zlodějskými cenami propráskli.