Rokio

Kdy je vhodné říci sprosté slovo, tzv. si ulevit?

Teď vás nevybízím, abyste jste začali mluvit sprostě, ale ptám se vás, kdy je vhodné nějaké to vulgární slovo promluvit?

Podle mistra etikety Ladislava Špačka se sprostě může mluvit pouze tam, kde nikdo není, tzv. sprostě můžeme mluvit v soukromí a to jen vyjímečně. Jinými slovy je podle pravidel společenského chování mluvit sprostě vhodné, pokud sprostá slova používáme ve vybraných situacích.

Kdy je podle vás ideální doba říct nějaký ten argot? Kdy by měla nastat ta správná doba, abyste ze svých úst nějaké vulgární slovo vyslovili?

Odpovědi
Kepler

Kdykoliv mám potřebu si ulevit třeba i sprostě, tak to udělám. Na pana Špačka beru ohled jen ve vybrané společnosti.

Anikitos

Sprostě nemluvím vůbec ani když jsem naštvaný. Vulg. mluva je špatné řešení vzteku, mně se protiví jakákoli sprostá slova. Už jen když to vidím u mladistvých a ještě mladších když mluví jako dlaždiči, mám chuť jim jednu střelit.
Neříkám, že jsem nikdy neřekl sprosté slovo, ale nijak zvlášťse mi potom neulevilo…

Je to ve skutečnosti o zvyku a o morálce, nikdo by nemusel nadávat, kdyby nechtěl.

Jen automaticky říkám ”K čertu!” nebo ”sakra,” když třeba zakopnu.

Edison

Pokud nad tím hloubáš, tak tak raději vůbec nemluv.

da ny

Na otázku takto položenou, se nabízí odpověď:
Nikdy!