zjentek

Kdy je ve vzduchu venku více prachových částic, virů a bakterií? Ve větru, či v bezvětří?

Viry jsou asi ve vzduchu dost hustě obsaženy, když se namnoží a vzhledem ke své váze k zemi asi rychle nepadají. Taktéž mikroskop. prach a ostatní. Vítr/průvan tento stav pročistí. Ovšem na druhou stranu vítr spoustu podobných částic zvedá z předmětů a rozdmýchá do vzduchu. Tak jak je to? To si nevybereme?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jak je to s viry a bakteriemi nevím, ale nejvíc prachu ve vzduchu je logiky za větrného počasí, kdy částice prachu nemají šanci se usadit. Extrémem jsou prachové bouře v USA, nebo písečné bouře v některých pouštích.

Další odpovědi
Kelt

Všechno je přitahováno k Zemi díky gravitaci. Ve větru se může i na naše území donést třeba i písek ze Sahary a ještě větší a těžší věci. Nevím, zda se provádí rozbor objemu vzduchu třeba v nějakém městě? Možná na popílek, spad a podobně. Jinak v určité práci je třeba vysoké čistoty a tak pracují lidé v rouškách a rukavicích a mají speciální oblek. Jestli si myslíš, že se města a obce obklopí PE fóliemi do výšky 20 m, a že to něco zachytí a především Koronavir, nevím. Každopádně to není 100 % .