balet

Kdy je nutné donést smlouvu na ÚP?

Smlouvu jsem podepsala minulé pondělí a pracovat začnu 1.9.
Kdy ji musím odnést na úřad?
Děkuji.

Odpovědi
anonym

Lhůta 8 kalendářních dnů se počítá ode dne vzniku pracovního poměru, smlouvu můžete obdržet ještě před nástupem do zaměstnání.

JájsemRaibek

Musíš si vybrat, zda chceš být v evidenci nebo ne. Podle tvých „slov“ zřejmě ne.
Musíš spolupracovat s ÚP. Sice oznamovací povinnost platí do 8 dnů, ale ta se počítá až od 1.9., takže máš čas.
Chodím na brigádu? Kolidující zaměstnání při UP? Tak i tak máš povinnost se dostavit na objednanou schůzku na ÚP. Že jsi v práci-brigádě, to nikoho nezajímá. Nepříjdeš, vyřadí tě.
Zcela jistě při poslední schůzce na ÚP jsi byla poučena asi takto:
Tak další návštěva bude 15.9., pokud se něco změní, dejte vědět dřív.
Co z toho plyne? Podle toho jak se ptáš, tak se asi něco změnilo a máš tedy přijít dřív.

anonym

A co děláš doposud?

balet

Jsem nahlášená na úřadě, práci jsem si hledala a našla, avšak se otevírá až k prvnímu září. Do té doby se zatím rekonstruuje apod.
Co tedy dělat? Bohužel nemám čas tento týden tam zajít, mám brigádu a dny otevřených dveří v práci, budu chodit až v 7 večer… Ale čas si jinak budu muset najít: ).

balet

A jinak schůzku mám až na konci srpna, brigáda je na tři týdny a hrubá mzda by neměla překročit povolenou míru od státu.