Rokio

Kdy je člověk napravený v trestním právu?

Z hlediska trestního práva kdy lze považovat člověka za napraveného? Které náležitosti musí takový člověk splnit, aby byl považován za napraveného?

Odpovědi
Edison

Musí být propuštěn z výkonu trestu, případně v případě podmíněného trestu mu musí podmínka skončit bez trestu vězením.

Rokio

Edison: A kdy bude napraven člověk, který spáchal čin jinak trestný pod vlivem duševní poruchy a má následně nařízené ochranné léčení, nebo zabezpečovací detenci?

ivzez

Rokio,
přestaň už s těmi opakovanými otázkami!

Už víckrát jsem ti odpověděla, že duševní poruchu nelze „napravit“, lze ji jenom léčit.

Proč si před vložením otázky neprojdeš své dřívější otázky a odpovědi na ně?

Opakuje-li otázku stejný tazatel, je to stále porušování pravidel.

Rokio

ivzez: Moc se omlouvám.