huxa

Kdy, jak a od koho jste se dozvěděli, že ježíšek neexistuje? a jak, proč a v kolika letech jste to řekli svým dětem?

neni to přecejen klamání a lhaní? proč by vám dítě mělo věřit, když se něco tak důležitého dozví ve škole od spolužáků a zjistí s tím také, že jste mu celý život lhali? nemůže tím ve vás ztratit autoritu?

snad nějaký mazálek nevěří na ježíška a nebude na mě za tyto otázky natolik naštván, aby toto zmazal…
Doplňuji:
ok, venkovane, kvůli tobě opravím otázku a místo toho neexistuje by tedy mělo být, že nenosí dárky :)

takže kdy ste se dozvěděli, že ježíšek neroznáší dárky a všechny ty otázky si prosím upravte :)

Nejlepší odpověď
venkovan

Kdo ti řekl, že Ježíšek neexistuje?
Nikdo ho neviděl, to neznamená, že není. Zrovna tak Santa Klaus, Noel, Děda Mráz a další.
Mimochodem – každý v něco věříme.
Já tedy víc než v napřirozené osobnosti, tak v dobré srdce lidí z okolí.
Ale není to nakonec ten pravý Ježíšek, že máme okolo sebe lidi, kteří na nás myslí ? (i třeba jen jednou za rok, že seženou nějaký ten dárek, či pošlou přání)
Doplňuji:
Všechny ty milé postavy které dětem nosí dárky by vše během hvilky nestačily oblétat. Proto každém človíčkovi vložili do dušičky právo, aby je zastoupil. Ti človíčci – od chvíle kdy umí a vnímají radost druhého z darku, tyto bytosti plnohodnotně zastupují.
Ve chvíli, kdy děti připravují svým blízkým samy dárky, je jim cokoliv zbytečné vysvětlovat, protože už vědí, jak se věci mají. Tedy, že i ony mají ten dar (pověření) obdarovat ty které mají rády.
A zkus mi to vyvrátit, že nemám pravdu. Pohádkové bytosti existují dokud máme fantazii a víru v dobro.

Další odpovědi
bolak

cože?!!!! :-o

Drap

Nevím v kolika letech. Přišlo to tak nějak samo. Stejně tak u dětí. Nepovažuji to za lež. Je to naše tradice a fungguje to staletí.

redy

není jo? hm tak teď nevím kdo mi doveze to Lamborghini :p
Doplňuji:
no teď sem se to dozvěděla sakra :)

Kamionacka09

Dozvedela sem se to od segry a bylo mi asi 8–9 let..a synovi sem to zatim nerekla asi pockam az to uslysi od nekoho jinyho a je mu 7.

Sůwa

U nás nikdy Ježíšek nenaděloval a mým dětem taky ne. Já bych to za lež považovala.

dědapetr

Pořád je lepší když dárky nosí Ježíšek,jako Santa Klaus.Říkat to dětem sem nemusel,přišli na to sami.