Avatar uživatele
huxa

Kdy, jak a od koho jste se dozvěděli, že ježíšek neexistuje? a jak, proč a v kolika letech jste to řekli svým dětem?

neni to přecejen klamání a lhaní? proč by vám dítě mělo věřit, když se něco tak důležitého dozví ve škole od spolužáků a zjistí s tím také, že jste mu celý život lhali? nemůže tím ve vás ztratit autoritu?

snad nějaký mazálek nevěří na ježíška a nebude na mě za tyto otázky natolik naštván, aby toto zmazal…
Doplňuji:
ok, venkovane, kvůli tobě opravím otázku a místo toho neexistuje by tedy mělo být, že nenosí dárky :)

takže kdy ste se dozvěděli, že ježíšek neroznáší dárky a všechny ty otázky si prosím upravte :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: huxa

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? manon, briketka10 před 4113 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Odpoveď byla označena jako užitečná

Kdo ti řekl, že Ježíšek neexistuje?
Nikdo ho neviděl, to neznamená, že není. Zrovna tak Santa Klaus, Noel, Děda Mráz a další.
Mimochodem – každý v něco věříme.
Já tedy víc než v napřirozené osobnosti, tak v dobré srdce lidí z okolí.
Ale není to nakonec ten pravý Ježíšek, že máme okolo sebe lidi, kteří na nás myslí ? (i třeba jen jednou za rok, že seženou nějaký ten dárek, či pošlou přání)
Doplňuji:
Všechny ty milé postavy které dětem nosí dárky by vše během hvilky nestačily oblétat. Proto každém človíčkovi vložili do dušičky právo, aby je zastoupil. Ti človíčci – od chvíle kdy umí a vnímají radost druhého z darku, tyto bytosti plnohodnotně zastupují.
Ve chvíli, kdy děti připravují svým blízkým samy dárky, je jim cokoliv zbytečné vysvětlovat, protože už vědí, jak se věci mají. Tedy, že i ony mají ten dar (pověření) obdarovat ty které mají rády.
A zkus mi to vyvrátit, že nemám pravdu. Pohádkové bytosti existují dokud máme fantazii a víru v dobro.

Upravil/a: venkovan

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

cože?!!!! :-o

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nevím v kolika letech. Přišlo to tak nějak samo. Stejně tak u dětí. Nepovažuji to za lež. Je to naše tradice a fungguje to staletí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

není jo? hm tak teď nevím kdo mi doveze to Lamborghini :p
Doplňuji:
no teď sem se to dozvěděla sakra :)

Upravil/a: redy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kamionacka09

Dozvedela sem se to od segry a bylo mi asi 8–9 let..a synovi sem to zatim nerekla asi pockam az to uslysi od nekoho jinyho a je mu 7.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

U nás nikdy Ježíšek nenaděloval a mým dětem taky ne. Já bych to za lež považovala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Pořád je lepší když dárky nosí Ježíšek,jako Santa Klaus.Říkat to dětem sem nemusel,přišli na to sami.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek