SickBreed

Kdy hlásit zdravotní pojišťovně?

1.10 sem se přihlásit na úřad práce jako nezaměstnaný. Do kdy tuto skutečnost musím nahlásit na zdravotní pojišťovnu?

Odpovědi
Dochy

Do 8 dní tuším. Takže si nehraj na odpovědích, ale upaluj na ZP.

ivzez

Veškeré změny se zdravotní pojišťovně i úřadu práce (ÚP) musí hlásit do 8 kalendářních dnů (dnes je poslední den pro nahlášení pojišťovně).

Na ÚP pozor na výjimku u nekolidujícího zaměstnání. To je nutné hlásit a doložit předem nebo nejpozději v den nástupu do nekolidujícího zaměstnání. Při nesplnění povinnosti byste byl sankčně vyřazen.

Funna

hned jak se přihlášíš na ÚP…ale to ti tam přece museli říct a dát ti papír pro pojišťovnu, který tam odevzdáš jako doklad o tom, že teď to za tebe platí stát…