hanulka11

Kdy dosypáváte mulčovací kůru?

Na jaře nebo nyní před zimou?
Doplňuji:
Já právě také na jaře ale čtu, že mnozí dosypávají nyní, tak jsem chtěla jen jakou má kdo zkušenost.Díky.

Nejlepší odpověď
BEAES

Já až na jaře, aby byla čerstvá a voňavá po jarním dešti, teď na zimu pod sníh by to nemělo žádný efekt. Sype se také kvůli pleveli, aby neprorůstala a nyní nic neroste.

Další odpovědi
annas

Také na jaře. Neustále kůru dokupuji a dosypávám. V zimě zapadne sněhem, takže je to zbytečné.

Miroslavst

Já dosypávám kdykoli, když se mi zdá že jí je málo.
Před zimou je toho sice škoda, ale to nevadí.

hanjimka

Nedávám kůru ale naštěpkované větve ze zahrady a ty většinou řežu v zimě pak nadrtím a po opadu sněhu a troše pokopání sypu na záhonky.Takže na jaře.Na zimu mi to přijde zbytečné.

petr2212

já sypu drcené větve na zimu ad.1 drtím větve z ostříhaných stromů ad.2 funguje to jako ochrana kořenů rostlin proti mrazu ad.3 zásyp poskytuje ochranu proti úbytku vody před zimou ad.4 v průběhu zimi a jara se značná část rozloží, což je vhodné pro doplnění hmoty k rostlinám.