Kincl

Kdy dostanu výplatu, pracuji-li od 18. 1. a výplata by měla být poslána vždy k 15. dni v měsíci?

Pracuji od 18.1. a výplata by měla být poslána vždy k 15. dni v měsíci, a tak bych se chtěl zeptat zda budu čekat až do 15.3., nebo ne. Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Mzda je vyplácena měsíc pozadu, takže tu první očekávej k 15 únoru.

Další odpovědi
gecco

Výplata za leden se vyplácí v únoru – takže budeš čekat do 15. 2…
😉

surikata001

Únor je taky měsíc a následuje po lednu 😉 takže do března jistě čekat nebudete…

marci1

Ne, výplatu za leden budeš mít k 15.2.2016.

UltraFan

Ne, správně by ti měla být zaslána do 15.2 😉

Klaproth

Výplata se posílá do 15. následujícího měsíce. Doufám, že víš, co se s první výplatou musí podle tradice udělat?

ivzez

Výplatní termín (15. den v měsíci) je něco jiného než
období splatnosti mzdy (následující kalendářní měsíc).
Po období splatnosti mzdy má zaměstnavatel
ještě zákonnou lhůtu 15 kalendářních dnů.

Období splatnosti stanoví zákoník práce.
Výplatní termín určuje zaměstnavatel,
který jej může v případě potřeby i měnit.

Pokud nedojde k ničemu, co by mohlo výplatní termín
ovlivnit, měl byste výplatu obdržet 15. února.