Kdy dojde ke kolapsu společnosti?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=62MIjGoOW4c
Víte, kdo jsou preppeři, co dělají, nač se připravují?

Nejlepší odpověď
ten který je

Může k tomu dojít kdykoliv.Každý vnímavý člověk musí být dnes znepokojen.Důvody můžou být různé,od přírodní pohromy,energetický kolaps,občanskou válku až po válku civilizací nebo světových mocností.Stačil by třeba black out trvající měsíc a nestačili bychom se divit.Co nám připadalo před lety jako scifi,stává se dnes realitou.:-(

Další odpovědi
gecco

Pokud k němu dojde, pak naše civilizace nemá šanci – jsme příliš závislí na technologiích, na elektrické energii (a benzinu/naftě) a současně je tu přiliš vysoká hustota osídlení…
😉
Přečti si Malevil (Robert Merle) , nebo Smrt trávy (John Christopher) či Den Trifidů (John Wyndham)… Apod.
😉

mosoj

Dojde k němu z historického hlediska téměř hned. Pravděpodobně , kolaps urychlý změna klimatu a nedostatek vody. Mimochodem o katastrofickém poklesu hladiny spodní vody se vůbec nepíše. Pokud se někde nějaká data na inetu objeví , během jednoho až dvou dnů zmizí.

Viz kniha „Bídné roky“, tam to ale nakonec dopadlo ještě dobře. Takový konec nelze předpokládat.

http://www.le­gie.info/kniha/3298-bidne-roky/komentare

anonym

2029.
p.s.Ať si myslí kdo chce co chce prostě tečka…

ten který je

Hnutí preppers je hlavně v USA.I u nás začínají lidé poznávat toto sdružení.Všeobecně si myslím že šanci na přežití mají lidé na venkově.

anonym

Mě se v takový hrůze nechce žít, vyslechla jsem si to celé, vlastně to byl druhý díl. Chtěla jsem ještě napsat, že se mě ptali už dva lidé nezávisle na sobě, jestli si dělám potravinové zásoby

gecco

Sambo – preppers vychází z podmínek velmi odlišných od našich – u nás fakt nemají smysl…
U nás – po kolapsu energií, se do několika dnů zhroutí společnost ve velkých městech – bez vody lidé vyrazí na venkov, který vyrabují*)…
Ti, kteří ve městech zůstanou, budou rabovat poslední zbytky – přesně podle hesla ´silnější bere´. Ti nejsilnější vydrží se zásobami několik týdnů, pak vyrazí na venkov také…
Ti, kteří se na venkově nějak zásobili a ´opevnili´ vydrží nápor rabujících band řádově dny. Ti, kteří by měli hodně dobré kryty, vydrží týdny…
Pak všichni dosud přeživší snědí poslední zásoby, vystřílí poslední střelivo – a pak nastane ´pravěk´ – na který ovšem nejsou připraveni ani ti fyzicky nejsilnější jedinci.
Konec… **)
___
*) nějaká policie apod. na takovou situaci nemá kapacity
**) jo – pak přijdou lidé z jiných oblastí, takoví, kterým až tak moc nebude vadit neexistence elektráren, vodovodů, moderní medicíny

ten který je

Jsou to věci o kterých přemýšlím dnes a denně.:-(