dudu

Kdy dohnat a předehnat?

Tak jsem se dnes dočetl, že průměrného příjmu v Německu dosáhne ČR asi tak za 200 let a co hůře, údajně nás co do průměrné mzdy v dohledné době předběhne také Slovenská republika. Je to tím, že se málo snažíme a máme nízkou produktivitu, když přitom v práci podle statistiky pobýváme téměř nejdéle z celé EU? V čem je jádro pudla, že by šedá ekonomika a nezdaněné příjmy?

Nejlepší odpověď
led

Z toho, že vás Slovenská republika v dohľadnej dobe dožene, nemusíte mať strach. Tá priemerná mzda 780.- Euro je ako každá štatistika zavádzajúca. Tie prijmy sú brutto pred odvodmi. Sú ľudia s vysokými prijmami, tých je málo, potom dlho nič, trochu viac s priemernou mzdou a 2/3 ľudí s podpriemernými príjmami. V Bratislave to ešte „kazia“ centrálne úrady.
Ale čo sa vyrovná s Nemeckom sú ceny…

Další odpovědi
verka

No fajn, že je jednou doženeme. Už se na to těším!

oskar

Klaus řekl po revoluci,že na tom budeme lépe jako Rakousko.Lépe na tom jsou poslanci a senátoři.

BIGFOOT

Klaus toho nasliboval víc a nic z teho nesplnil.Je těžko a bude hůř,pokud se u nás politika nezmění a politici taky.BIGFOOT