Daniels

Kdy člověk změní svůj pohled na svět?

Konkrétně se ptám na změnu- spravedlnost, každému měřím stejným metrem- vs- já si můžu dělat co chci, ale pravidla budete vy všichni ostatní dodržovat. Nejvíc se tahle změna projevuje, když potomek chce jít pít s kamarády.
Doplňuji:
Doplňkem: použil jsem příklad co mi zrovna vytanul na mysli. Dalším příkladem by mohla být sobeckost. Člověk nadává na korupci a tunelování, přitom tráví půlku svěřeného času tím, že vymýšlí jak někoho obrat nebo se ulejt z práce.

Nejlepší odpověď
huxa

Člověk jej mění každým okamžikem.
Rodič chce ochraňovat své potomstvo; svůj hlavní odkaz na tomto světě.
Potomek chce získat svobodu a nezávislost na rodičích.

Hodně dlouhou dobou se toto projevovalo, resp. řešilo tak, že potomek odešel z domu, našel si vlastní práci, obydlí, partnera a tímto dokázal svoji nezávislost na rodičích, ti ji také většinou přijali.

Když to tak vezmu, nebyl to špatný a dnes by se dalo udělat něco podobného…

Další odpovědi
Kelt

Nevím, zda je toto vhodné téma a vhodný příklad. Když chceš jít pít s kamarády a rodiče Tě nepustí, ale někoho jiného rodiče pustí a přitom jste oba stejně staří, může ti to připadat divné. Možná si připadáš dospělý, a možná máš už 18, ale rodiče se na to dívají jinak. Podle tebe dělají špatně, cítíš se ponížen, ale třeba tě rodiče mají rádi a mají o tebe strach, třeba nejsi spolehlivý. Byly případy, že šli mladí pít a pak jeli autem a někteří se už domů nevrátili. Možná se toho rodiče bojí. Zkus se vžít do jejich úloh? A co je pro tebe spravedlnost, každému měřit stejným metrem. Rodiče pracuji, ty chodíš do školy. Když ty se nenaučíš a dostaneš špatnou známku, tak si ji můžeš opravit. Když někdo z dospělých udělá chybu, může to mít následky , velká škoda například ve výrobě , v dopravě , stres, ohrožení života a pod. Nediv se, že jsou rodiče občas ve stresu..
A možná ti pomůže tento vtip, má ale dobrou pointu.
Když jsem měl 14 let, připadal mi otec jako velmi staromódní a zaostalý člověk, ale když jsem měl 21 let, tak jsem žasl, co se ten starý člověk dokázal za těch sedm let naučit.

mosoj

Jedině když dostane přes zobák.

iceT

Ne všichni tráví svůj čas tím,že vymejšlejí způsoby jak rychle a bez práce zbohatnout.
Já si myslím,že některý člověk změní svůj pohled na svět tehdy,když se mu stane nějaká vážná nehoda,úraz či něco podobného,kdy je pak po určitou dobu odkázán na pomoc a laskavost druhých.To se pak člověk může dívat na svět a na jiné lidi jinak.Ale taky nemusí,může se pak po uzdravení vrátit do starých kolejí.
Na tohle téma je moc pěkná pohádka Vánoční koleda,možná by stálo za pokus se podívat,protože ona to není jen pohádka.