Avatar uživatele
Ganymede

Kdy chodit spat?

Dobrý den,
Nevím kdy chodit spát, abych byla vyspana.
Jsem furt unavená. Do školy jdu spát v devět a vstavam v šest a ve škole me pak chytne únava a usinam v hodině. O víkendu jdu spát v 10 spim do 10–11 a jsem taky trochu unavena, ale neusinam. Už nevím co a tím, protože jdu spát brzo a stejně jsem unavená, pak usinam a nedávam pozor.

Zajímavá 0 před 2781 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Choď spát jen když jsi opravdu unavená, ne že ti někdo řekne: „Choď spát v 9 večer“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jirka F

O víkendu trochu uber stačí tak na 8–9 hodin spánku aby se ti to v týdnu vyrovnalo a nebyla si tak unavená ono třeba i současné počasí na to může mít taky vliv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukáš Rusek

Já chodím spát ve 22:15 a usnu výborně a krásně se vyspím. A vztávám v 7:00 do školy

Upravil/a: Lukáš Rusek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Asi nebude problém v délce spánku. Já to mám podobně s tou délkou, řekněme, že průměr je 9 hodin a to jsem senior. Přesto po zbytek dne jsem Jura. Možná je to o kvalitě spánku a jestli ti postel opravdu zaručí pravý odpočinek. Asi se to moc nezdá, ale mám to ověřené.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
krpik

Ono se říká čim déle spíš, tím jsi více unavená ale co je na tom pravdy.
Já jsem tohle také mýval ve škole že se mi někdy zavírali oči ale nebylo to časté.O víkendu spíš docela dlouho. Já chodím o víkendu spát kolem 2 hodiny a vstávám v kolem půl deváté a jsem vyspán. Přes týden 22 hodin a vstávám kolem 5 hodiny a chystám se do práce a někdy taky bývám unaven ale to podle toho jakou mám práci.
Ale to má asi každý člověk jiné. Mě hodně pomohlo když jsem chodil do školy tak jsem chodil do fitka nebo nějaký sport pak jsem se koupal, usnul a ráno se mi zdálo že jsem méně unaven

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luckykubrt

Zdravý člověk spí přibližně 6–8 hodin denně a údajně je nejzdravější usínat před půlnocí. Ale je vidět, že o víkendu spíš déle a stejně to nepomáhá. Může se taky jednat o chronický únavový syndrom. Na to je nejlepší se poradit s lékařem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tw!st

Tento problém jsem už jednou řešil a můžu říct že to není délkou spánku ani jeho kvalitou. Je to způsobeno prostředím a zároveň z malé části stresem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mis.marketka

Únava nemusí být způsobena nedostatkem nebo špatnou kvalitou spánku, na vině může být i nějaký zdravotní problém, třeba mononukleóza.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek