Pavel1212

Kdy byla postavena hřbitovní zvonice ve Městu Albrechtici?

Zajímal by mě rok (třeba přibližně), kdy mohla být postavena hřbitovní zvonice ve Městu Albrechtici (Město Albrechtice) a na internetu se o tom nikde nepíše…
Je tady někdo z tamního okolí, kdo by to mohl vědět?
Děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

V září roku 1779 se obrátili evangelíci z hošťálkovského panství na císařovnu Marie Terezii se svými prosbami (stavba modlitebny a ustanovení duchovního), avšak byli odmítnuti. Brzy po vydání Tolerančního patentu císařem Josefem II. 13. října 1781 sepsali zdejší evangelíci novou prosbu a zaslali ji císaři Josefu II.. Císařským majestátem bylo uděleno povolení ke stavbě modlitebny a školy v Holčovicích a k ustanovení pastora a učitele. Česká Ves se tak stala součástí nejstarší toleranční obce v Opavském Slezsku. Po uzavření konkordátu mezi rakouskou vládou a svatou stolicí roku 1855 došlo k rozdělení hřbitovů doposud společných pro obě konfese. Českoveští evangelíci si tak založili roku 1857 na okraji obce vlastní hřbitov.
zdroj: http://www.pamatky-cz.eu/rubrika/31-Zapomenute-pamatky/index.htm
► zkus dotaz mejlem přímo na Město Albrechtice◄ http://www.mesto-albrechtice.cz/mes­tsky-urad/