dominika12

kdy byl vyslán první člověk do vesmíru?

kdy byl vyslán první člověk do vesmíru? potřebuji rok děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Ví to každé malé dítě školou povinné: 12. dubna 1961 člověk poprvé opustil Zemi a vydal se do vesmíru. Od roku 1969 se také 12. duben slaví jako Mezinárodní den kosmonautiky. Prý by se však měl správně slavit už sedmý duben. Podle konspirátorů totiž právě tehdy odstartoval skutečně první člověk do vesmíru. Jmenoval se Vladimir Iljušin a jeho let kolem Země skončil málem tragédií. Proto byl také komunistickým režimem ututlán a oficiálně byl za první let označen až ten Gagarinův, který se odehrál o pár dní později.

Další odpovědi
marci1

http://www.strejda-google.cz/#prvn%C3­%AD+%C4%8Dlov%C4%9Bk+ve+­vesm%C3%ADru+

Hlada

O tom se můžeme jen dohadovat. Doba na odtajnění ještě nanastala.