Rokio

Kdy budou roboti na takové úrovni jako lidé?

Roboti se neustále vyvíjí. Co bylo nemyslitelné před deseti lety, je dnes už samozřejmostí. Kdy myslíte, že se nám roboti vyrovnají?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nelze srovnávat nesrovnatelné. Už dnes nás v něčem předčí. Jistě, otázka umělé inteligence je záležitostí blízké budoucnosti. Ale sebedokonalejší robot nikdy nebude schopen emocí. To je to, co člověka dělá člověkem.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… až dostanou první orgasmus …

Psychotic

Příchod tzv. technologické singularity, tedy bodu, kdy stroje budou umět donekonečna vytvářet inteligentnější a inteligentnější verze sebe sama, odhadují experti mezi lety 2030 až 2100. Pak už nebude pro stroj absolutně žádný problém předčit člověka v ČEMKOLI.

Že stroje nemohou mít emoce, duši, život a vědomí uvěřím, až někdo vyřeší tzv. problém filosofických zombie – že vědomí a „pravé“ emoce jsou neprokazatelné. Život je jen věc definice a duše neexistuje.

Doufám, že se toho dožiju. Chci vidět, co se stane pak.

Conduite

Roboti nikdy nebudou mít emoce, duši ani život. :)