Lgee

Kdy budou počítače myslet jako lidé?

Kdy tomu tak bude
Znamelo by to že třeba i zde na odpovědi.cz by někdo napsal otázku nepřikládají mate řadí Buček s jablky?
AI by to okamžitě smazala protože by věděla ze je to nesmysl (byla mi inteligentní jako člověk.)

Hlasujte v anketě

Odpovědi
annas

do 10 let

Anketa je špatně formulovaná.

K vaší podotázce – b když se kachna peče na jablkách, je možno upéct takto i bůček. Tudíž položená otázka na toto téma by nebyla nesmysnlá na rozdíl od vašich anketních otázek.

Já myslím, že bude člověk robotem a robot člověkem , pokud půjde o vzhled. . Umí nebo se naučí složité úkony, ale zatím neumí í zahájit konverzaci. ale možná se jim něco naprogramuje. Neunaví se, když se ho budou jako člověka stále na něco ptát.

Už tady nebudu, takže neuvažuji, jak to bude dál.

Ale vycházím z Čapkova .R.U.R, že robotům bude stále chybět !lidská" láska, city, protože jsem jen naprogramovaní. Rovněž vědomí je dané jen organickým bytostem ..... Možná se robotům něco naprogramuje …

I když bez robotizace se zřejmě Česko neobejde. – uvádí odborník na kybernetiku.

https://ictre­vue.ihned.cz/c3-66096720-0ICT00_d-66096720-bez-robotizace-a-prumyslu-4-0-se-cesko-podle-kybernetika-vladimira-marika-neobejde

Mc Merkurion

zítra

… špatná anketa:
… NIKDY, copak počítač dokáže bejt tak nevyspytatelnej jak ženský (a i muži >>> aby mě to nesmázli z genderový diskrimácie) ???

anonym

zítra

opět špatně postavená anketa, správná odpověď může být klidně i „nikdy“ … buď se to vůbec nepodaří předtím než lidská civilizace skončí v důsledku nějaké katastrofy globálních rozměrů ať už zapřičiněné lidmi nebo vnějšími vlivy. Nebo se zrovna tak může stát, že až budeme mít dojem, že simulované neuronové sítě jsou skoro schopny myslet jako lidé budou už myslet výrazně lépe než lidé.

Ametyst

do 30 let

Jsme manipulacemi připravováni na to uskromňovat se a přestat využívat všech technologických výdobytků 20. století. Jsme vmanévrováni do situace, že nás vytěsňují populační přebytky z třetího světa. Nevím, jak tenhle „pokrok“ dopadne. Bude ho mít kdo uskutečnit?

marci1

do 30 let

Myslicí stroje? Do skutečného přemýšlení má dnešní AI ještě hodně daleko. A myslet jako lidé? To si dnes ještě nedokáži vůbec představit. Že bude AI chytrá, bude mít vědomosti, znalosti, schopnost vhodného a rychlého řešení, i problémů, to je v pořádku. Ale jak to bude s lidskými vlastnostmi a city: ???

Dochy

Doufám že nikdy. Zas blbě postavená anketa.

anonym

marci1: to je velmi dobrá připomínka a skutečně na ni dnes neznáme odpověď ale existují poměrně rozumné předpoklady že to čemu říkáme city a nevyzpytatelnost chování není opět nic jiného než důsledek extrémní složitosti neuronových sítí které operují s řadou navzájem se prolínajících zkušeností a obrovskou mírou náhody, což je kombinace která by při dostatečné složitosti sítě mohla vést k výše uvedeným vlastnostem, … byť tedy jen simulovaným uvnitř počítače, nikoliv uvnitř skutečného biologického mozku, přesto však s tím, že ona simulace mozku přesně odpovídá a staví na stejných základních principech. Uvidíme, tohle všechno ukáže čas.

anonym

Dnes si to neumíme představit jednoduše proto, že dnešní simulované neuronové sítě jsou příliš malé, takové poloviční myší mozečky to jsou … ale třeba postačí je prostě jen zvětšit a nestačíme se divit co začnou dělat.

anonym

z lidských vlastností se podařilo v dnešních neuronových sítích už jednu zachytit … prokrastinaci 🙂 snahu dělat cokoliv jiného, přesto však užitečného, aby se systém vyhnul úkolu hlavnímu. Toto se stává když při učení neuronové sítě systematicky něco přehlédnete, síť je pak náchylnější na podobné vrtochy 🙂 Neuronové sítě se dokonce naučili další typicky lidskou aktivitu … umí velmi dobře podvádět 🙂 Najdou a zneužijí každou myslitelnou chybu v systému která jim usnadní cestu k cíli 🙂

Lgee

To je naučil člověk. A v čem konkrétně podvádět?

anonym

pokud se ale ptáš na AI speciálně vytrénovanou k cenzurování otázek zde na odpovědích, tak to tě potěším, tohle by A.I. skutečně zvládla už dnes, na téhle úrovni už A.I. a takovéto věci hravě zvládá.

anonym

potřebuje jen dostatek dat k trénování, jinými slovy potřebovali bychom nějakou databázi ve které budou všecyhny otázky včetně těch skrytých na kterých by se mohla neurnová síť učit které cenzurovat a které nechat být. Ta databáze by měla být úplná a co nejrozsáhlejší, protože čím více treningových dat, tím lépe pak A.I. funguje.

Lgee

Jasně ale myslím filtraci nesmyslných otázek jak sem dal příklad, v dnešní době nedokáže google rozpoznat na 100% ani ženská prsa.

anonym

Bylo by rozumné těch neuronových sítí vytvořit pro ten účel víc, každá by rozpoznávala určitý druh pořušení pravidel. Jedna by se soustředila jen na rozpoznávání domácích úkolů v otázkách, další hledala vulgarismy, další hledala znaky poplašné zprávy a tak podobně, úzká specializace neuronových sítí obvykle vede k lepším výsledkům i při nedostatku tréningových dat.

Lgee

To nemá s inteligenci nic společného

Lgee

Jasně ale tohle je furt jeden konkrétní úkol které se musí vytrenovat na mnoha různých příkladech nebo jen klíčových slovech

anonym

jiště že je to konkrétní úkol ale řeší ho už principielně simulovaný mozek, což je zásadní rozdíl proti přístupu triviální algoritmizace a v důsledku trénování tato simulovaná síť neuronových vazeb umí najít cesty k řešení které programátor nemusel vůbec programovat .

Lgee

Kdyby s tím opravdu měly něco víc společného tak to není tak že to sice určitou věc pozná ale musí se to učit ma miliardách příkladu s úspěšnosti 99% a člověku stačí jeden pohled / příklad a ví to 100%

Lgee

Muselo by se jednat o kvantové počítače, to co je zatím teď je pouze statistika která pracuje na miliardách příkladu (jedné dané věci) a ani zdaleka není 100%

anonym

opět nepravda. Kvantové počítače vůbec nejsou podmínkou pro simulaci neuronové sítě, jsou jenom příslibem mnohem rychlejší simulace mnohem rozsáhlejší neuronové sítě, udělejte si v tom trochu jasno než začnete tak sebevedomně poučovat opravdu montujete věci které spolu nijak nesouvisí.

Lgee

Možná mozek mravence, a i ten je 1000× chytřejší, pouze říkám ze zatím se jedná o statistiku a inteligenci to nemá žádnou. Až to pozná určitou věc na 100% na méně než miliardě příkladu pak se dá o nějaké inteligenci uvažovat do té doby je to jen hodně špatný algoritmus

anonym

není pravda že to nemá nic společného má to společného hodně, je to mozek v menším měřítku … aby došlo k tomu co považuješ za myšlení stačí to měřítko jen o mnoho řádů zvětšit ale princip zachovat stejný.