Lukas27

Kdy budou další prazidentské volby?

Odpovědi
marci1

Volba prezidenta České republiky má proběhnout v roce 2023, kdy 8. března skončí současnému prezidentovi Miloši Zemanovi druhé funkční období. Přesný termín voleb vyhlásí předseda Senátu ČR, a to nejpozději 90 dnů před jejich začátkem. 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Volba_prezi­denta_%C4%8Ces­k%C3%A9_republi­ky_2023

Pepa25

Nejpozději mezi začátkem ledna a začátkem února 2023 (8.3.2023 skončí mandát současného prezidenta), případně dříve, uvolní-li se úřad prezidenta republiky dříve.

Zdroj: Článek 56 Ústavy ČR