dust8

Kdy bude jméno Joker v českém či jiné zeměpisném kalendáři?

Odpovědi
Edison

A jak jsi přišel na to, že joker je jméno?

Kepler

Proč by mělo být v nějakém kalendáři? Já bych se teda jmenovat Žolík nechtěl, i když jednoho podvraťáka tohoto jména jsem znal. A další překlady: srandista, vtipálek…e-e. V zeměpisném kalendáři by se to možná šiklo jako synonymum pro IS.

marci1

Nevím. Žolíka ještě nemáme, ale Hurvínek má psa Žeryka. 🙂

Dochy

Tak nějak nechápu dotaz. Jméno Joker v českém kalendáři: Doufám že nikdy. 1. nejde o jméno, 2. není české. Doufám, že ani Žolík se u nás jménem nestane. A víš vůbec podle jakého klíče jsou jména v kalendáři? Že základem jsou nějaká důležitá výročí (zpravidla úmrtí) křesťanských svatých? Seznam svatých podle kterých někdo může být pokřtěn je ale podstatně obsáhlejší. Seznam jmen běžně použitelných v ČR je ještě podstatně delší.

Jiný zeměpisný kalendář? To jako má být co?

dubraro

Joker není jméno, ale role či funkce. Česky jí říkáme šašek či kašpar.