Lukas27

Kdy bude dokončena dálnice D11 do Polska?

Odpovědi
elkon

Zkus se podívat do křišťálové koule.

Pepa25

V nejoptimistič­tější verzi vydání stavebního povolení už letos (2022) by mohlo být nejdřívejší uvedení do provozu v r. 2026.

Zdroj: https://mapap­p.rsd.cz/Uplo­ad/Stavby/34/in­foletak_d11-trutnov-hranice.pdf

JežíšKristus

Těžko říct, změny na stavbě jsou každý den. Nicméně nová vláda zrovna tuto dálnici (D11 okolo Hradce a dál na Polsko) má podle Kupky jako prioritu, spolu s Pražským okruhem.
Ředitel ŘSD Mátl se prý měnit nebude. Což je asi jedno, není správcem stavby na této akci, ale i tak to naznačuje nějakou kontinuitu. SFDI, potažmo ŘSD, má teď dost peněz ze státního rozpočtu (navýšili jim), tak se může na dopravní infrastrukturu vynaložit víc financí.
https://www.id­nes.cz/hradec-kralove/zpravy/dal­nice-d11-obchvat-jaromer-trutnov-polsko-doprava.A210628_614­978_hradec-zpravy_kvi
Tady se píše, že do Polska se začne stavět tento rok, tzn. tak od dubna, do března bude ještě technologická přestávka. Těžko říct, s kolika obtížemi se při stavbě setkají, a že jich může být potenciálně celá řada.

edit: Tak podle odkazu od Pepa25 ještě ani nemají zhotovitele, tak ještě roky. Leták říká 2026, reálně to dokončí 28 a papírování (finanční claimy, amidnistrace změn během výstavby..) bude ještě do 2030, už to vidim.

Disraeli

Snad by to mohlo být do konce první poloviny tohoto století… :D Ale co se týká cest, jejich kvality a budování (nebo vůbec státního stavebnictví), tak je vždy lepší očekávat to horší a ony „predikce“ ohledně datumu dokončení brát s rezervou (vždy plus pár let). Do dvaceti let by to mohlo být. :)