annas

Kdy a z jakého důvodu se začaly používat svatební kytice pro nevěsty?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Svatební kytice

Předtím než se začaly vázat svatební kytice z květin, používaly ženy aromatické kytice z česneku, bylinek a obilí na odehnání zlých duchů. Postupem doby byly nahrazeny květinami symbolizujícími plodnost a věčnou lásku.

Zdroj: http://nevesta­.blog.cz/0903/his­torie-svatebnich-zvyku-a-tradic

Další odpovědi
vagra

Důvod vzniku svatebních kytic byl zcela jednoduchý.
Protože ve středověku se lidé koupali málokdy v roce. Pokud vůbec.
Většina svateb se odehrávala na jaře, protože
první koupele roku se odehrávaly v květnu a to ve studené vodě.
Zápach lidských těl byl v červnu ještě snesitelný.Nevěsty nosily kytice květů, aby zmírnily zápach, který se od nich linul.
Proto byly v kočárech květy přímo obklopeny.