mikee.nikee

Kdy a proč se začalo mluvit atd. o UFO ?

Nejlepší odpověď
annas

Novodobá éra UFO začala v roce 1947.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/U­FO

Vojáci tvrdí, že nekalé aktivity mimozemšťanů mohou doložit již od roku 1948 – vlády o nich prý věděly a snažily se to utajit.

Tyto kuriózní zprávy vyplynuly z rozhovorů, které šest bývalých amerických letců provádělo se sto dvaceti bývalými příslušníky vzdušných sil.

Aneričtí letcí tvrdí, že je dokonce pravděpodobné, že mimozemšťané na Zemi přistáli před pouhými sedmi lety.

http://veda-a-technika.euroz­pravy.cz/veda/15552-mimozemstane-si-pohravali-s-nuklearnimi-raketami-tvrdi-vojensti-piloti/

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-myslite-plati-vzdy-ze-neni-sprochu-aby

Zkuste si projít archív odpovědí, určitě vás něco zaujme. Na toto téma se již mnohokrát diskutovalo.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=UFO

Další odpovědi
chudst

Novodobá éra UFO začala v roce 1947. Toho roku americký letěl obchodník Kenneth Arnold 24. června svým soukromým letadlem nedaleko hory Mount Rainier ve státě Washington. Nahlásil, že spatřil devět velmi jasných objektů letících neuvěřitelnou rychlostí před štítem hory Rainier směrem k blízké hoře Mount Adams. Jeho pozorování získalo vzápětí velký ohlas ve sdělovacích prostředcích. Arnold později o objektech řekl, že letěly jako talíře, když je hodíte nad vodu, že byly ploché jako pekáč na koláče, že měly tvar půlměsíce, vpředu oválného a vzadu vypuklého a že vypadaly jako velký plochý disk. Tento jeho popis přejatý místním deníkem vedl k lidovému označení neznámých létajících strojů jako létajících disků či létajících talířů.

Patrně nejdiskutovanější případ se odehrál 2. července 1947 poblíž města Roswellu v Novém Mexiku v USA. Na obloze byl tehdy pozorován předmět ve tvaru disku a místní farmář prý poté našel na svém pozemku vzdáleném asi 110 km od Roswellu trosky objektu neznámého původu. Oznámil svůj nález policii, která společně s armádou místo zabezpečila, trosky odvezla na neznámé místo a snažila se celou věc utajit před sdělovacími prostředky. Ještě dlouhá léta poté s v novinách objevovaly články, které přinášely výpovědi údajných svědků kteří se měli podílet na výzkumu vraku i mrtvé posádky létajícího talíře prováděném na letecké základně Wright Field v Daytonu. Událost se stala námětem několika knih i filmové předlohy, avšak americká armáda dodnes celou záležitost kategoricky popírá a prohlašuje ji za výmysl novinářů.

8. července 1947 vydala armáda tiskové prohlášení, že se jednalo o katastrofu létajícího talíře, druhý den prohlášení odvolala a prohlásila událost za pád meteorologického balónu, v roce 1994 vydala rozsáhlou zprávu, která předmět prohlásila za americký špionážní balón z projektu Mogul. Událost měla (postupně) dvě přirozená (oba balóny) a dvě spekulativní vysvětlení (létající talíř a mezi lety 1947 a 1994 utajovaná letecká zbraň, i když ne toho typu o kterém toto vysvětlení obvykle mluví).

Od této doby se datuje ohromný zájem veřejnosti o jevy, které dnes označujeme jako UFO.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/U­FO

arygnoc

názov (a teda i debaty o) UFO vznikol v roku 1947.
O lietajúcich obydliach a člnoch hovorí i Biblia a iné i nekresťanské mytologické či náboženské texty (indické, perzské, čínske, americké, proste z celého sveta).
Najstaršie písomné záznamy sú staré ako písmo samotné, ostatné sú dochované iba v legendách (rozprávky, povesti, legendy, neskôr i tie písomné spracované).
Záujem o lietajúce predmety (známe i neznáme) je v podstate od doby, kedy sa človek (či jeho predkovia) prvýkrát pozrel na nebo.

led

Za nadprirodzený fenomén hodný vedeckého výskumu sa začalo UFO považovať bezprostredne po 2. svetovej vojne, v období keď sa začal rozvíjať letecký priemysel, keď bol vytvorený aj výraz „UFO“, ale „UFO“ boli sprievodcami celej ľudskej histórie.
V Epose o Gilgamešovi sa hovorí o „Nebeskom býkovi“, ktorí ničil všetko na Zemi…
O Lietajúcom stroji sa hovorí aj v začiatkoch kresťanstva.
Veľká časť knihy proroka Ezechiela je posiata opismi neznámych zariadení a stavieb. Hneď v 1.kapitole knihy je opis pristátia lietajúceho zariadenia.
Ez 1–1 Stalo sa v tridsiatom roku, štvrtý (mesiac), piaty deň mesiaca,…
…4 Videl som teda: Hľa, od severu prichádzal búrlivý vietor, veľký oblak a blčiaci oheň, okolo ktorého bola žiara, a z jeho stredu – zo stredu ohňa – čosi ako výzor lesklého kovu. 5 Zo stredu tohto však podoba štyroch bytostí. Toto bol ich výzor: Mali podobu človeka, 6 každá mala štyri tváre a každá štyri krídla. …„
Ez 10–1 "Potom som zazrel, že na oblohe, ktorá bola nad hlavou cherubov, ukázalo sa nad nimi čosi ako kameň zafír, čo sa na výzor podobalo trónu…“
V Ramajane princ Ráma dokonca lietal v takom stroji…
Armáda Alexandra Veľkého v roku 329 pred Kr. videla „dva strieborné štíty“ na oblohe.
Znalosti a záujem o UFO aj vďaka médiám sa po 2.svetovej vojne začali viacej rozširovať a ľudia si začali klásť otázky: Kto sme, odkiaľ pochádzame, kam kráčame…?

badisko

U.F.O… Unidentified Flying Object … tedy neidentifikovatelny letajici predmet ..a proc ? Clovek neco vidi vetsinou nejaky prirodni ukaz a hned si to spoji s navstevniky z jinych svetu a od kdy ? tak zhtuba v dobe kamene ..kdy clovek sedel u ohne a rikal si jsme tady opravdu sami ? nebo tam nahorere take nekdo je ..;D..

theformal

Asi od té doby, kdy začaly létat talíře z okna kvůli manželským hádkám.