Izabela98

Kdy a komu se omlouvá z lyžařského výcviku?

( prosím o přečtení)

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, když se omlouvá z lyžáku, volá se tělocvíkářce ( se kterou se jede), třídnímu nebo se to řeší přes ředitelnu, když už mám i zaplaceno ?
A kdy je to nejlepší se omluvit ? Jede se příští pondělí.
Mám angínu, a plánuju se omluvit v pátek, podle mého stavu.

Vím že je to nezajímavé, ale moc by mi pomohla odpoveď.

Děkuji.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Omlouvá se podle školního řádu. Zde je jistě uvedeno komu žák-student, popř. rodiče směřují omluvu.
Dle mého náoru by to mělo být třídnímu učiteli.
Nevidím důvod proč až v pátek, raději bych tř. učitele informoval již nyní, aby na to byl připraven. V pátek bych jen svou omluvu potvrdil.

Další odpovědi
ivzez

Budeš-li čekat až do pátku, nejspíš se nedočkáš
žádných peněz. Omluvíš-li se hned zítra, mohl by
se ještě někdo přihlásit na uvolněné místo.

K omluvě:
Žáci se omlouvají třídnímu učiteli. Na vedení školy se obracejí
v případě, že potřebují uvolnit na několik dnů nebo týden.

Omluva z lyžařského výcviku omlouvá jenom z něj. Pokud
angína skončí před koncem výcviku, budeš muset do školy.

Mp2

Spiš to vypadá, že jet nechceš ? :D
Jinak by si byla tento tyden doma a ten další jela.. Chceš to řešit na poslední chvíli…

Pokud chcešn tedy udělat největš SHOW:
Musíš obejít telocvikáře, je to lempl, má ruce dozadu a akorát hubu plnou leců. Ten to totiž zařizuje :)
zavolej v úterý nebo ve středu zástupci ředitele… Někdy lehce před obědem..
Řekni mu, že máš angínu, že budeš 14 dni doma.. Ale že dalši tyden mate jet na lyžák a ty ho máš zaplacený,..
Vůbec se neptej, jestli dostaneš penze zpátky, on není idiot a má v hlavě mozek, narozdíl od tělocvikáře a ředitele..
Potom pošli mail třídnímu, tomu se musš omluvit ze školy… O lyžáku mu vůbec nepiš, to zaříd ten zástuoce, ten totiž bude mít strach z právníků a peníze uschová U SEBE…
To je celý…
Jde o to, že to mus být nejdéle ve středu..
Škola objedneva bus podle míst…
Jde o to, že škola něco plati dopředu..

Takže kdybys to oznamila v pátek, vrátili by ti penize třeba jen za ubytovani, ale obědy a večeře by uz mely zaplacene v zalohach..

Takže REPETE:

  • Třídnímu napiš pouze omluvenku ze školy
  • Zástuoci zavolej o nemoci, že si nemocná a že máš zaplacený lyžák… Jelikož budeš nemocna dele, on zaznamena i dobu nemoci..

Mají právo vyžadovat potvrzení od lékaře..
Ty mu řekni, že nepřtomnost ve škole omlouvá žak nebo zakony zastuoce třidnimu učiteli a že to jdi udělala.. Je to jen školn řád a na ten doktora nezajimá.

Já jsem do školy nosil omluvenky od doktora ve stylu : „Jak již Vám bylo několikrát opakováno – nepřítomnost žáka ve škole omlouvají rodiče“… A nebo .. „chlapec byl v domácím léčení, omluvenku napíší zákonní zástupci.“..
:D :D :D