Kdy a kde vznikla první československá poradna pro odvykání kouření ?

Nejlepší odpověď
annas

„V Československu až do konce padesátých let výzkumný program (o vlivu kouření na lidské zdraví) neexistoval; zdravotnická osvěta "proti nemírnému kouření“ teprve začínala získávat podporu v lékařských kruzích a především ve stranických strukturách.

První československá poradna pro odvykání kouření vznikla v Hradci Králové v roce 1959. "

http://padesat­ky.ffa.vutbr.cz/19511952­/79-zitra-se-bude-kourit-vsude