annas

Kdy a kde se zrodila bojová umění? Proč?

Nejlepší odpověď
iceT

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­rate

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kun­g_fu

Další odpovědi
vagra

Velice široký pojem-bojová umění učí chování lidí, v boji s protivníkem ať už beze zbraně,nebo se zbraní.Ve svých počátcích,byla určena pro vojáky.
Tento název- bojové umění, bývá často spojován s asijskými bojovými systémy,ale různé způsoby a školy boje se rozvíjely ve všech kulturách a všech dobách na většině kontinentů- /zápas, capoeira, jiu jitsu,judo,ai­kido,karate,ta­ekwondo/ a desítky,možná stovky dalších různých druhů boj.umění.
V té záplavě různých technik,škol a názvů,je velice těžké vybrat,které technika je nejstarší,nebo nejlepší.
Neodvažuji se určit místo,kde se/obecně/bojová umění zrodila,ale některá z nich zcela určitě někde v Asii.

Zdroj: V.E.+ vlastní komentář

hanulka11

Myslím,že kolébkou bojového umění je Thajsko.A proč asi vzniklo… vojáci ho tenkrát zřejmě používali na obranu

panenka

Judo je japonského původu, jeho zakladatelem je profesor Jigoro Kano (1859–1938), který jej vytvořil z vybraných chvatů starého bojového umění Jiu-Jitsu.
Motivem ke studiu Jiu-Jitsu byl pro tohoto subtilního studenta fakt, že musel snášet mnohé křivdy a ústrky od silnějších spolužáků, a tak o toto staré bojové umění začal zajímat. Po letech pečlivého studia, hloubavých úvahách, založil vlastní školu, kterou nazval KODOKAN – JUDO.

V té době nebylo snadné sehnat učitele starých bojových umění, ale touha Jigoro Kana byla nezměrná. Studoval u mistra HAČINO SUKE-FUKUDI, po jeho smrti u mistra MASUMOTA YTA. MASUMOTO YTO před smrtí předal Kanovi cenné rukopisy o bojových technikách. Třetím mistrem v Kanově životě byl mistr IKUBA. Poznatky, které Jigoro Kano shromáždil studiem starých materiálů, ale i při své praxi Jiu-Jitsu utřídil, přizpůsobil tehdejším poznatkům tělovýchovného procesu a vytvořil vlastní systém, který nazval KODOKAN – JUDO. Názvem JUDO chtěl odlišit nový systém od tehdejšího neoblíbeného Jiu-Jitsu. Stanovil i etiku chování v Doju, ke spolužákům a učiteli, jež zaručovala radostné ovzduší při výcviku a zajišťovala i nutnou bezpečnost při tréninku JUDO

Zdroj: http://www.cod6mw2­.estranky.cz/clan­ky/historie.html

anonym

http://www.cud­k.cz/Tren%20I­II%20prace/Pos­pisilik%20his­t%20pohl%20na%20bo­jova%20umeni.pdf

Je to dlouhé a zajímavé.

bobánek

Bojová umění vnikla v Japonsku.První ho začali používat japonští samurajové aby ochránili císaře.