annas

Kdy a kde poprvé v historii ochutnali lidé mořské plody?

Sledovala jsem pořad o vaření, kde se plody připravovaly.

V liště jen úprava mořských plodů.

Nejlepší odpověď
vagra

Současné bádání v jihošpanělské jeskyni Gueva Bajondillo v oblasti Torenukunos potvrdilo, že na darech moře si lidé pochutnávali už před 150 000 lety.
Podle španělského palentologa objev posunuje teorie o počátcích jejich konzumace o 100 000 let zpátky.
Nejstarší fosilní důkazy v typickém jíídle přímořských oblastí dosud pocházely z období před 50.000 lety.

Zdroj: History revue

Další odpovědi
anonym

Pokud považuješ za mořské plody vše,mimo ryb,tak já se osobně řídím pravidlem:co se drží talíře,nežeru! 😁

anonym

Omlouvám se za vykání,nějak mi to ujelo.

anonym

… za tykání.
Slovy Dr.Axla,každý je omylný ! 😁

annas

Barbakane, tolik se zase nestalo.

anonym

Dík.