Zvědavý

kdy a kde byla vyrobena první bomba ??

Doplňuji:
normální bomba co by dokázala odpálit třeba řekněme auto

Nejlepší odpověď
annas

Dotaz jste neupřesnil.

Dvacáté století přineslo dvě nejničivější války v dějinách lidstva a také nejhrozivější zbraně – jaderné a vodíkové bomby

Před 61 lety vybuchla první vodíková bomba v dějinách.
Na začátku listopadu roku 1952 se na atolu Enewetak v Tichém oceánu odehrál první řízený výbuch vodíkové nálože, která dostala kódové označení Ivy Mike. Testovací exploze byla součástí zkušebního programu amerických ozbrojených sil nazvaného Operace Ivy. I když je označována jako první úspěšný test vodíkové bomby, o zbraň v pravém smyslu slova nešlo.

http://fanda.no­va.cz/clanek/mi­litary/pred-60-lety-vybuchla-prvni-vodikova-bomba-v-dejinach.html

První atomová bomba byla sestrojena v tajné laboratoři ve městě Los Alamos v Novém Mexiku. .
16. července 1945: Američané vyzkoušeli atomovou bombu
6. srpna 1945: americké letadlo svrhlo atomovou bombu na japonské město Hirošimu

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/103391581­65-zacalo-to-v-los-alamos/21138255­0450001/
http://www.csvts­.cz/cns/news/040627o­.htm

Další odpovědi
Drap

První bomby začaly zřejmě vznikat v devátém století, kdy byl v Číně vynalezen střelný prach. Kdy byla přesně taprvní se zřejmě už nedozvíme.

Awe

špatně se ptáš, o jaký typ bomby by mělo jít?Vůbec první výbušninu zmínil „Drap“. po té máš různé složení. Dynamit je znám od roku 1866 a to už udělá pěknou paseku. Musíš se lépe zeptat, doporučuji zajít na wikipedii a tam najdeš hromady informací.

Emefej

V tom článku na nově píšou blbosti. První prakticky použitelná termonukleární zbraň, která se dala svrhnout z letadla, nebyla americká Mark-16, ale ruská RDS-6s (krycí kód Slojka) akademika Sacharova.

led

Laik – človek nezaoberajúci touto tematikou, prevažne čerpá z verejných informačných prostriedkov, ako v tomto prípade spravodajstvo tv.nova. Bežný človek berie tieto informácie za hodnoverné. Hlavne, keď vývoj jadrových zbraní prebiehal nezávisle na sebe (nepočítam špionáž) hlavne v Nemecku, USA, SSSR a bol veľmi vyrovnaný.
Priznám, napriek tomu, že poznám viac informácií o vývoji atomovej bomby SSSR, táto vami udávaná bomba je pre mňa novinkou.

led

Ukážka zle položenej otázky. Ak v takejto otázke s rôznymi výkladmi neupresníte predmet otázky môžu vám prísť rozdielné, ale pritom pravdivé odpovede
… ako odpovede od annas a Drapa s rôznymi časovými údajmi a pritom obe pravdivé.