Gabe

Kdy a kde byla provedena operace Valkyra?

Nejlepší odpověď
anonym

Název operace Valkýra (německy Operation Walküre) označuje nejznámější a zároveň neúspěšný pokus o atentát na Adolfa Hitlera, který byl uskutečněn 20. července 1944 skupinou vyšších německých důstojníků. Název původně označoval bezpečnostní operaci plánovanou velením Záložní armády (Befehlshaber des Ersatzheeres, BdE) pro případ povstání zahraničních dělníků, nebo vnitřních nepokojů v Říši, a účastnící převratu v něm provedli několik drobných úprav za tím účelem, aby byla po atentátu na Hitlera namířena proti Gestapu, SS a NSDAP. Adolf Hitler pumový útok přežil a útočníci byli za svůj čin zatčeni a popraveni.

Zdroj: http://www.fron­ta.cz/dotaz/o­perace-valkyra

Další odpovědi
led

doplním barbakana
tento neúspešný atentát potom Hitler použil na likvidáciu špičky profesionálov armádneho velenia, s ktorými bol už dlho nespokojný za defenzívny spôsob vedenia vojny. Súčasne zlikvidoval aj posledné zvyšky opozície.

tesss88

Je podle toho natocen stejnojmeny(velmi dobry)film,tak se podivej:)