annas

Kdy a kde byla poslaná první „valentinka“?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Tradice svátku sv. Valentýna byla obnovena v USA počátkem 20. století, když se Walter Scott, známý výrobce vánočních přáníček, ocitl na prahu bankrotu. Jako řešení vymyslel obnovu tradice sv. Valentýna, který se od roku 1907 slaví v USA. Jeho společnost do dvou let ztrojnásobila své zisky. Pokusů o zavedení tradice, při které by mohl Walter Scott prodávat svá přáníčka však bylo více. Nikoli všechny ale byly tak úspěšné jako tento. Například Den velké tmy jako oslava všech slepců se velké přízni netěšil (1902), a tak byl po dvou marných pokusech nakonec nadobro zrušen

Další odpovědi
hanulka11

Legenda o tajných svatbách vojáků a první valentýnce
Podle jiné legendy se císař Claudius II. účastnil mnoha bitev, ale římští muži jen neradi vstupovali do armády. Claudius byl přesvědčen, že to bylo proto, že nechtěli opouštět své milé a rodiny, a proto se rozhodl zakázat všechna zasnoubení i svatby v celém Římě. Svatý Valentýn byl římský kněz – nedbal Claudiova zákazu a dál tajně oddával zamilované páry. Za tyto skutky byl uvězněn a odsouzen k smrti. Trest byl vykonán 14. února 296. Před popravou údajně stihl napsat milostný dopis jisté ženě, a tak vzniklo první valentýnské přání

Zdroj: http://hobbys­tranky.cz/zaji­mavosti/svaty-valentyn-den-lasky-viry-nadeje