Kdy a jak bylo v praxi „použito“ přísloví?

Než bohatý zchudne,chudý zhebne?
Doplňuji:
USA „uzbrojily“ SSSR.

Nejlepší odpověď
annas

Nevím přesně, ale pokusím se, i když vše se dá chápat různě …

Podobná myšlenka je uvedena v divadelní hře Houpačka od O. Scheinpflugové.

Jiank , v souvislosti s volební porážkou ČSSD se objevují výroky typu: Když chudý lenoch zhebne, tak to určitě není horší než když pracovitý bohatý zchudne. To jen morálka lenochů říká.
Jiří Svoboda tvrdí, že za současné vlády budou chudí ještě chudší, skutečně bohatých prý není u nás tolik… Takže všichni prý budou chudnout, ale spíš zhebnou opravdu ti chudí ...... Kdo na tom bude ale líp?

Podle aktuálně.cz

Doplňuji:
Oprava:
Jinak v souvislosti … není horší, než když … To je jen morálka lenochů, říká …

Líp na tom budou ti bohatí, kteří mají z čeho ubírat. Ti chudí mohou spíš skončit třeba pod mostem …

Další odpovědi
hanulka11

ovšem ne každý chudý je líný ,jen prostě nemá ty správné možnosti být bohatý

to je jako -až budou tlustý hubený ,hubený budou studený -to je stejné

nejlíp to dělal Jánošík bohatým bral a chudým dával-to byla spravedlnost