rady74

Kdo zpívá ve filmu „Ledové království“ (Frozen)? Myslím česky a kde to stáhnout, popř. poslechnout?

Doplňuji:
Napsalas to moc hezky. Film jsem viděl s dcerami, dobrý, doporučuju.

Odpovědi
marci1

Film jsem neviděla, ale údajně titulní píseň zpívá česky Monika Absolonová.
Písniček je tam ale více. Citace diváka z netu :
„Dnes jsem viděl a celou dobu jsem byl okouzlen. Animace super, dabing skvělý, opravdu, a jako největší plus u mě byly 100% písničky. Monika Absolonová je úžasná, ale Tereza Martinková je stejně tak dobrá. Obě to zvládly suprově. Já byl tedy okouzlen kromě hlavní písničky Elsy "Let It Go“ (v originále Idina Menzel ale na soundtracku i Demi Lovato) v podání Moniky a pak hned v začátku „Do You Want To Build A Snowman?“, kterou zpívala kromě Tererzy Martinkové i nějaká malá dívčí dabérka jako malá Anna. Tahle písnička mi v českém znění dokázala vhrknout slzy do očí a v originále to není podle mě tak dobré. Prostě tady bylo splněno to, co by mělo být splněno při tvorbě takového dabingu a filmu. :) :-: Těším se na DVD. A musím ještě podotknout se smutkem, jaká je škoda, že se nedělají české soundtracky, protože tady by byl úžasnej, za něj bych obětoval i větší peníz. Ale tak Monika by mohla stejně jako Lucka V. z Rebelky použít „Let it Go“ na nějkém svém CD.

EDIT: Tak v rozhovoru říká, že si jí na desku dá a bude ráda, že se nebude muset držet striktně přesné verze co je ve filmu. Chápu, že někdy to může být pro interpreta svazující, proto je vhodné, že se dělají i popovější verze některých písniček, hlavně u Disneyovek."

lenies

Písničky se dají poslechnout na youtube, pokud se ti nechce hledat odkazy na webu karaoketexty jsou u písniček i vložená videa s písničkami v češtině i angličtině.
Myslím, že se dá soundtrack i stáhnout na netu, stačí si zadat Frozen soundtrack download free nebo zkus uloz.to V češtině to jde myslím, jen poslechnout na youtube, ale já mám raději anglický originál, český není špatný, ale vadí mi, že s jejich překlady ztratí část písničky svůj původní význam (písnička Let it go je v podstatě z části v češtině o něčem jiném).

K. M.

Píseň Najednou (Let It Go) zpívá Iva Marešová. Spousta lidí se mylně domnívá, že jde o Moniku Absolonovou – nechápu, že si to nezjistí, když už o tom někam napíšou. Píseň je k dispozici například v iTunes.
Odkaz na album s písní ve všech dostupných jazycích: https://itunes­.apple.com/us/al­bum/najednou-czech-version/id8533404­42?i=853340489

-Vlčice-

Česky to zpívá Monika Absolonová anglicky Idina Menzel/Demi Lovato a zde to můžete stáhnout

Obojí je to z toho filmu to znamená česky od Moniky Absolonové a anglicky od
Idiny Menzel

A toto je česky, ale trochu jinak než od Moniky Absolonové od Ťaťány Cukrové (Je to jen z YouTube, protože na Ulož.to to asi není)

http://www.you­tube.com/watch?v=Pkj_Y-skZK0
Je o jen na youtube, protože na ul