autacek

Kdo zodpovídá za to, že se o majetek města, či státu, stará jako řádný hospodář? A nese za to někdo vůbec zodpovědnost?

Přece není možné, aby jsme si platili úředníky co se mají o dané věci starat a ti jednoho dne řekli, „most je v havarijním stavu, protože se o něj nikdo nestaral“, nebo zde výstup ze stanice Budějovická.

Působí to na mě tak, že odměny pobírat to ano, ztrpčovat a znepříjemňovat lidem život vším možným též, po ostatních chtít plnění mnohdy nesplnitelného, ale řádně si plnit své povinnosti a nést za to plnou zodpovědnost, na to se jaksi zapomnělo.

https://nazory­.aktualne.cz/ko­mentare/nemec­ko-nedozeneme-nikdy-vestibul-metra-je-zavreny/r~879d792­289cb11e8a7cbac1f6b220e­e8/

Nejlepší odpověď
Kepler

Předpokládejme tu fantastickou a nereálnou možnost, že všichni primátoři, starostové i úředníci jsou lidé na svých místech, jsou schopní a zodpovědní lidé. Ano, je to sci-fi. A přesto, i kdyby to tak bylo, může docházet k zanedbání. Důvod je prostý: scházejí peníze v rozpočtu. Nebo se ty peníze vydávají na zbytné záležitosti. Pan primátor přece nemůže jezdit v pět let starém Superbu a tak se koupí nová audina za 2 milióny…

Další odpovědi
anonym

Drap nemá pravdu. Odpovědnost voliče končí vhozením hlasovacího lístku do urny. Zvolení zástupci jsou plně odpovědní za to, co dělají. Trestat trestat a trestat

Edison

Každý úředník má stanovena práva a povinnosti. To je asi jasné. A to i celkem konkrétně. S těmi tresty to nevidím tak růžově. Kdyby totiž za všechno hrozily nepřiměřené tresty tak by to nikdo ani nedělal. I takové případy existují. Jsou úřady bez zastupitelů, neb cokoli udělají se může někomu nelíbit a jinému líbit. Pak jsou úřady, kde sice zastupitelé jsou, ale pro jistotu nic nedělají. Komu by se chtělo do basy, žejo… A nakonec… jestli jsou… přesněji byli dobrými hospodáři mnohdy ukáže až historie. A historii, jak známo, píší vítězové. Tedy podle toho k v budoucnu vyhraje se bude říkat kdo byl a kdo nebyl dobrým hospodářem.

Drap

Občáné. Ti zvolili zastupitelstvo a starostu. Ti odpovídají za řízení a chod města.Samozřejmě že odpovědnost má starosta a zastupitelé.