kablik

Kdo znáte Bratislavu?

Před lety jsem z Brna často jezdíval do Bratislavy, při každé příležitosti jsem se stavěl na tz. Centrálnom trhovisku,kde se velice dobře nakupovalo, např. pověstné slov. čabajky.Ted jsem si prohlížel Bratislavu pomocí Google Earth, bohužel to náměstíčko se mi nepodařilo najít, tak se ptám, nebylo to v rámci modernizace města zastavěno?
Doplňuji:
Mohlo by taky být přejmenované, názvy ulic mi už taky nic neříkají.

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde jsem něco našla

Suvenýry z tržnice

Bratislava má ještě jednu atrakci, která si zachovala svoji praktičnost do dnešních dob. Jsou to tržnice. Obyvatelé si tu možná ani neuvědomují velkou výhodu v možnosti obstarat si čerstvé potraviny z domácí produkce. Chcete-li přivézt domů suvenýr, za jaký sklidíte vděk rodiny, projděte se mezi množstvím stánků s osobitou atmosférou tradičního nakupování, kterou dýchá zvláště Centrální tržiště na Miletičově ulici.

Pohodlně a rychle se tam dostanete městskou dopravou. Postůjte tam, kde se tvoří fronty, protože Bratislavané dobře vědí, kde se prodávají nejlepší výrobky. Jedno, zda jde o domácí nakládané zelí, čalamádu, kvašené okurky, nakládanou červenou řepu nebo plněné papriky.

Jen málokdo pohrdne také kvalitní brynzou a dalšími výrobky z ovčího mléka. Zmiňovat se o pěkně vykrmené drůbeži je už provokace stejně jako popisovat, jak chutná slepičí polévka uvařená po návratu z bratislavské tržnice. Chodí se i do Hlavní tržnice na Trnavském mýtě. Malá tržiště jsou i na dalších místech metropole.

jinak zkus dát dotaz na slovenské otázky
http://www.od­povede.sk/

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/cesto­vani/189587-v-bratislave-opet-oziva-korzovani.html

Další odpovědi
led

Staré Centrálne trhovisko bývalo do konca 70-tych rokov na Trnavskom mýte, v mieste parkoviska dnešného Istropolisu,kri­žovatka ulíc Šancová, Krížna,Trnavská a Vajnorská.
Oproti je teraz krytá Tržnica.
Centrálne trhovisko sa presťahovalo k bývalému Bitúnku vyústeniu Košickej ulici do Miletičovej.

Ad Hanulka11,
reklama Krytej tržnice síce pekná, ale prečo je potom prázdna? Odpoviem si sama, lebo chodia radšej na Miletičku.

Zdroj: http://www.mapa-bratislavy.info/

Kamikoooo

V Bratislavě jsem ještě nebyl, ale díval jsem se na https://jaces­tovatel.cz/me­dia/kam-zajit-v-bratislave-a-co-videt-za-pamatky-2 na to jaké tam mají památky a docela mě to zaujalo. Myslím, že bych si tam měl co nejdřív udělat výlet, přecejen to máme z domu kousek.