Lgee

Kdo získá takove území?

Pokud nějaký stát vymře a nikdo v něm nezbyde komu případně ta země kde není ani zivacek?

Takže si to území někdo přivlastní?

Nejlepší odpověď
Edison

Nevymírají státy, stát je právní útvar. Vymírají národy a ty migrují, mísí se a prolínají. Z toho plyne, že stát nemůže vymřít, může se jen obměnit jeho obyvatelstvo, jeho složení.

Další odpovědi
Drap

Taková situace, aby vymřel celý stát, se doposud nestala a snad ani v budoucnu nestane. Pokud by to bylo ve válečném stavu, tak území logicky si bude nárokovat vítěz.

DoTazatel

Stane se z toho území nikoho, dokud si ho někdo nenarokuje, neprivlastni… třeba ten, kdo by měl na svědomí tuto genocidu, nějaký jiný stát.

Pokud by vymřelo veškeré obyvatelstvo státu, stát by zaniknul (protože stát je mj., ale především lid/obyvatelstvo).

ivzez

Stát → území ani uspořádání vymřít nemůže, mohlo by vymřít
pouze jeho obyvatelstvo. Ovšem to není příliš pravděpodobné.