dudu

Kdo zato může?

Pokusme se prosím zauvažovat v čem vlastně spočívá příčina a kdo za vším stojí, že je nám např. dnes, t.j. 26.června obchodníky nabízeno kilo meruněk ze Španělska za Kč 59,90 a kilogram tuzemských třešní za Kč 69,90!!! Ruské embargo v tom určitě nejede.

Nejlepší odpověď
ratava

No, možná v podstatě zákazníci… je-li poslední dobou zvýšená poptávka po lokálních/ tuzemských potravinách, mohou prodejci nasazovat jakoukoliv cenu, i hodně vysokou… Pravdou je, že často přemrštěnou, ale kde je kupec, je i prodejce…

Nemusí jít jen o třešně, u nás na trhách prodává jedna paní „domácí zákusky“ za 100.-/ kus. Začínala na mnohem nižší ceně, ale postupně… A zákazníci kupují ve velkém množství na „po nedělním obědě“… a asi i kupovat budou dál… :o)

…a nebo třeba ty ovocné vyrábí z těch třešní :o)

Další odpovědi
anonym

Kdo za to může? Lenost. U nás bývají stromy obsypány třešněmi, nikdo je nesbírá, to raději jde do krámu a koupí si je za mnohdy přemrštěnou cenu. Jo za mých mladých let se třešně musely hlídat, aby se nerozkradly. Jak říkám, lenost!