Avatar uživatele
savana

Kdo zaplatí soudního znalce?

Krajským soudem byl určen soudní znalec.Na koho padá povinnost úhrady zálohy soudního znalce?Žalovaný nebo žalobce? Nebo ten,kdo soudního znalce navrhl(což je krajský soud,který asi bude těžko něco platit)?A kde najdu pro odpověď patřičný paragraf?
ZÁLOHA je splatná předem.Kdo to nakonec všechno zaplatím vím…ale na koho padá platba zálohová,tzn. předem…zase neumí někdo číst…

Zajímavá 0 před 1826 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Se neboj, však on to někdo zaplatí, zpravidla o tom rozhodne soud.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že veškeré soudní výlohy hradí ten, kdo proces prohraje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mp2

Někteří znalci akorát ničí životy lidem.
Soud přihliži k posudku znalce, který kolikrát ani neví..

Já musel nechat dělat revizní posudek.
Představ si… Policista, znalec i žalobkyně se znali…
Ale jak to dokážeš.

Revizní posudek délal znalec, který je v česku celkem ESO. Celou práci předchozího znalce absolutné shodil a předchozu znalec dostal pokutu.

Dneska vyhrává ten, kdo si to zaplatí..

Revizní posudek jsem platil já..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Někdy navrhovatel, nebo žalovaný, občas stát a nakonec se to většinou jednomu sečte

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
autacek

Tak to je překvapující, že znáte předem i rozhodnutí soudu, komu přiřkne úhradu nákladů… Ale poněkud to na mě působí, že v dané problematice poněkud tápete, jestli by nebylo vhodné spojit se s právníkem. Neuvádíte, o jaký typ sporu se jedná, zkuste se podívat do par. 141 odst 1 o.s.ř. https://zakony­.kurzy.cz/99-1963-obcansky-soudni-rad/paragraf-141/

V každém případě, pokud byste měla Vy něco platit, vydal by o tom soud usnesení, nevím co je na tom tak těžké k pochopení.

před 1826 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek