Michal Kole

Kdo zaplatí škodu, když se pracovník lekne a např. kvůli zatroubícímu autu venku nebo kolega hlasitě kýchne ?

Někdo se leká furt (třeba já, stačí když máma v kuchni ZA ZDÍ něčím hlasitěji drcne do kastrolů na plotně a já v ložnici za zdí „nadskočím“ z leknutí) a když něco dělám – např. něco opravuji tak vyapdnou z ruky -pinzety díly a pak to hledám po zemi v koberci.

Jak se to řeší v zaměstnání, když je pracovní lekavý a dělá škody, aby to nebyl rozpor s dobrými mravy ?

Zaměstnavatel je přeci povinen pracoviště proti škodám zabezpečit.

Odpovědi
Awer

Pokud by to došlo až k soudu, očekával bych, že to skončí debatou o přiměřenosti a očekávatelnosti. Stručně řečeno, předem neinformovaný zaměstnavatel se mi nezdá být povinen zabezpečovat pracoviště vůči mimořádně lekavým zaměstnancům.. Čili je otázkou, zda handicap tajit a riskovat, nebo se pokusit dohodnout, což je riziko zase jiného druhu..

anonym

tys opravdu blázen 🙂

SteimlX

Mňo jezdim s VZV různých typů a je pravdou, že když mam vidle s nákladem v 10 metrech a chce se mi kýchnout bo se leknu, tak mi to občas probíhá hlavou taky–Myslím to, jestli bych za škodu mohl já…