Kladenacka

Kdo zaplatí pokácení vzrostlých stromů které se nebezpečné naklání do cesty a částečně i na chaty? Hrozí vyvráceni?

Kdo platí pokácení vzrostlých stromů které se nebezpečné naklání do cesty a částečně na chaty a hrozí vyvráceni? Majitel lesa, ten kdo na to upozornil, obec,lesní správa, nebo někdo jiný? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
cukrar

Majitel stromů.

Další odpovědi
Kepler

V každém případě je nutné věc nahlásit na OÚ, resp. MěÚ, v jehož katastru se potenciálně nebezpečné stromy nacházejí. Ten by měl zajistit odbornou expertízu a vyvodit z toho rozhodnutí. Odstranění zpravidla platí majitel.