Zvědavý

Kdo založil společnost MEOPTA a kdo je její současný majitel?

Nejlepší odpověď
annas

Meopta – optika, s.r.o.

„Z podnětu Dr. Aloise Mazurka profesora fyziky na přerovské průmyslové škole a díky kapitálovému vstupu stavitele Ing. Aloise Beneše byla v Přerově.“ založena firma Optikotechna. Dr. Mazurek v té době zkonstruoval první československý zvětšovací objektiv.

další vývoj najdete v odkazu
http://www.me­opta.cz/cz/his­torie-1404041196.html

" Změna právní formy na Meopta – optika, s.r.o. a přejmenování společnosti TCI New York na Meopta U.S.A., Inc."

Na konci stránky je další odkaz na historii Meopty.

Další odpovědi
marci1

Předchůdce Meopty byla společnost Optikotechna, založená v roce 1933 z podnětu doc. Aloise Mazurka. Hned v roce 1945 byla firma znárodněna a v roce 1946 přejmenována na Meoptu (MEchanická a OPTická výrobA).
V současné době je majitel Paul Rausnitz ( rodák ) – Meopta U.S.A., Inc.
🙂

Zdroj: Meopta Wiki

Pepa25

Historii už tu napsaly dámy, tak doplním majitele: jednoduše jej zjistíš z obchodního rejstříku. Většinový podíl ve firmě Meopta – optika, s.r.o. drží Paul a David Rausnitzovi a firma WOLFI 27, LLC, za kterou jedná Gerhard Rausnitz.
Doplňuji:
Zajímavá byla i historie po roce 1989: Meopta šla do kupónové privatizace, ale kolem r. 2000 skoupili rozhodující balík Rausnitzovi. Něco o nich: http://www.cs-magazin.com/in­dex.php?a=a2011­011020