Zvědavý

Kdo založil Las Vegas ??

říká se že to byly nějací gangstři ale nevím to jistě.

Nejlepší odpověď
annas

SLAVNÍ MAFIÁNI HISTORIE

„Svůdný a elegantní "Bugsy Siegel“, postrach nepřátel a ženských srdcí, starostlivý manžel a otec dvou dcer přichází do Hollywoodu třicátých let s jediným cílem. Jeho partnerům Meyerovi Lanskymu a Charlie „Lucky“ Lucianovi je absolutní kontrola nad newyorskými ilegálními hernami málo a chtějí rozšířit své působení i na západní pobřeží. Bugsy přijíždí do Hollywoodu a zcela propadá jeho kouzlu. Nachází v něm všechno, co ho na životě fascinuje – lesk, bohatství, nebezpečí a dlouhonohou krásku Virginii Hillovou. Jejich vztah je bouřlivý a intenzivní, zničí Siegelovo manželství, vyvine se v obchodní partnerství a přetrvá až do Bugsyho smrti.
Bugsy udělal chybu. Zpronevěřil Cosa nostře šest milionů a hodlal je naoko investovat do vybudování hotelových komplexů v Las Vegas. Konečně na Silvestra v roce 1946 zahájil hotelový komplex Flamingo provoz. Do Las Vegas přijeli kmotři z New Yorku a po slavnostním zahájení si nějak všimli, oněch zpronevěřených milionů. „Za půl roku vše vrátím a začnu vydělávat“, sliboval. Siegel možná svému závazku věřil, kmotři však nikoli. Přesvědčil se o tom příští rok 20. června, když navštívil Virginii.
atd.

Čas potvrdil správnost Bugsyho snu a ačkoliv se toho už nedožil, do historie vstoupil jako „gangster, který vymyslel a založil Las Vegas uprostřed pouště v Nevadě.“

http://mafie.web­z.cz/mafie-galerie.htm

Další odpovědi
honza19hk

co takhle wikipedie http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Las_Ve­gas

gecco

Ne, nebyli – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Las_Ve­gas .
Ti tam přišli až později…

zjentek

řekla bych spíše gambleři, nežli gangsteři
Doplňuji:
řekl bych!