Avatar uživatele
Zlatý

Kdo za to může ?

Nehorázná dřeváková kauza ! Jeden by si myslel že stačí zajít na místo kde byl příslušný alkohol zakoupen a fertich. Zjistí se odkud tento alkohol pochází a kdo ho vyrobil, přeci existuje něco jako dodací listy. Podle toho jak dlouho to těm různým inspekcím a policii trvá usuzuji že to není tak snadné.
Zřejmě něco na těch fámách o tom že až 50 % alkoholu je prodáváno na černo bude ! Prostě kauza jako s topnými oleji a prodělává stát, občané a ti navíc ještě umírají a ti co neumřou daňový únik zaplatí.
Výsledek vyšetřování zatím nikde. Nejlépe když se z toho udělá předvolební politická kauza. Ona to ale již je a ne předvolební. Toť můj názor. Ptám se kdo má zájem na tom aby se nic nevyšetřilo ????

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele

Kdo má zájem zamést vyšetřování pod koberec je pokaždé ten, kdo z toho má prospěch.
V letech 1991-2002 jsme podnikali. Mimo jiné jsme také dodávali soukromým hospodám alkohol, trvanlivé pečivo, cukrovinky. Několikrát se naskytl dodavatel "levného" alkoholu, který byl ochotný dodávat trvale své zboží, ale s platbami v hotovosti a bez dodacího listu. Nabídka to byla velmi lákavá, ale "smrděla" na sto honů. Obávám se, že toto je stejný případ - dodavatel levného a zde nebezpečného zboží našel podnikatele, který chtěl rychle a hodně zbohatnout.
Uvidíme, co se vyšetří. Pokud jsou v této kauze velké peníze (zřejmě ano), tak nejspíš nic moc a odnese to nějaká oběť na konci mafiánského řetězce.
Ještě zde také může jít právě v souvislosti s politikou o úplně jiný tah, a to o to, aby potenciální voliči měli jiné starosti než si v klidu rozmyslet, které politiky ve své zemi už nechtějí. Kost jsme dostali, tak bychom ji měli ohlodávat a neštěkat těm nahoře do jejich práce.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Mosoji, tam kde se na černo prodává alkohol, dodací listy neexistují nebo nejsou pravé. A každý zatlouká a mlží, protože mu jde o svobodu. Že jde jiným o život asi tyhle týpky zajímat moc nebude.
Výsledek vyšetřování zatím není - může to být laxnost, ale taky to může být potřeba dostat se až ke zdroji, ne k překupníčkům.


Avatar uživatele

Právě jej dopadli, viz ještě horký odkaz:
Jinak k fámě - skutečný daňový únik u alkoholu činí 1,6 miliardy ročně (oproti např. poslední úpravě DPH - přínos jen 1,4 miliardy).
Proto také dnes v noci na ČT24, položila moderátorka otázku vyšetřovateli: "Nezdá se vám výsměchem daňovým poplatníkům, že ždímete ty poctivé, místo abyste pořádně zmáčkli ty zloděje, co okrádají naši společnou státní kasu?
http://www.novinky.cz/…
http://www.novinky.cz/…
http://www.novinky.cz/…
Doplňuji:
Zatím 17 obětí, takže na 1 lidský život vychází 94 miliónů Kč.

Zdroj: http://www.novinky.cz/diskuse? id=291225&articleId=/domaci/27 8600-sef-policejniho-tymu-mety l-zdroju-otrav-muze-byt-vic.ht ml&sectionId=8


Avatar uživatele
Bronzový

Dnes má každý v Parlamentu svoji lobby,která hájí za patřičnou úplatu jeho zájmy. Několikrát jsem se setkal s odpovědí na argumenty "není pro nás problém uplatit polovinu Sněmovny a věc bude naše".A právě na základě takové shovívavosti tzv. zákonodárců není u nás žádná kontrola
a) nejsou registrační pokladny,jako např. na Slovensku a tak nemůže být kontrola nákupu a prodeje
b) když už dojde ke kontrole,tak zpravidla proběhne povrchně.Mladí kontroloři nemají zkušenost.Nedávno u nás celníci kontrolovali zrovna tvrdý chlast.Koukli do regálu,do lednic a do skladu.Ale že mám další prostory,kde mohu mít černotu a mohu přelívat do načatých flašek s kolkem,to už je nenapadlo.Snad po těhle zkušenostech si alespoň začnou brát vzorky
c) většina firem si dává sídlo do Prahy,kde už je jich tolik,že kontroloři,hlavně z FÚ, přijdou na kontrolu jednou za 10 či více let.Ale to už nejsou doklady.
Jinými slovy - podvodníci to mají dobře ošetřené aby nebyl přijat nějaký "nevhodný" zákon.A např. Kalousek se dlouhou řadu let těm registračním pokladnám brání. Proč asi.Ono je lepší škrtat než řádně vybírat.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Ve Zlíně odhalena ilegální stáčírna - viz odkaz:
http://www.novinky.cz/…

Avatar uživatele

anonym

Jedna dávka protijedu za 0,2 milónu Kč, v ČR jen pro 8 pacientů- viz odkaz níže:
http://www.novinky.cz/…

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Mně nejde o překupníčky. Mně jde o odpověď proč se trpí prodej alkoholu na černo v takové míře. Kam až to může dospět v současnosti vidíme. Já se ale ptám komu to vyhovuje? Machinace s topnými oleji také hodně vysoce postaveným lidem vyhovovala a kdyby se chtělo tak se to zastavilo.
A o jakou svobodu. Prodával jsi to? už jsi o ní přišel !!! Za to co se stalo a stále děje,by se měla zodpovídat celá vláda, nikoho nevyjímaje.

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Počkám si jak se to vyvine. Rád bych se mýlil !!
Třeba to bude jako s Parkanovou. Ticho po pěšině.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4948
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2676
Zlatý briketka10 2418
Zlatý annas 2074
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.