Avatar uživatele
anonym

Kdo z vás věří v Boha?

Jen pro zajímavost českého národa.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? remi před 4050 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mojitek

Ne

jsem tak velkej ateista,že se až bojím že mě bůh potrestá..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Ne

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=v%C4%9B%C5%99%C3%AD­te%20v%20boha
Doplňuji:
A tu anketu si nech. Nedáváš prostor k volnosti a manipuluješ s lidmi.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Funna

Ne

nechápu, jak může někdo věřit v Boha, když se rozhlédne kolem a vidí tolik důkazů evoluce…
a teď vážně…každá ideologie slouží jen k ovládání myšlení lidí a potlačování vlastního názoru…a náboženství je toho zářným příkladem…viz. nedávná historie – jen se opovaž mít jiný názor, než my a jdeš se opékat na hranici…a to věřícím nevadí?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Ano

… ale ne v takového, jakého nám sugeruje církev.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kamionak09

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

Ano

Ano verim v bohy a ne jen v jednoho jedineho milostiveho atd …a cirkev nemam rad ale to nejsem sam.....take se nerad se nekam skatulkuji ..ale kdyz to musi byt tak jsem pohan…pohan je obecny nazev pro nekoho kdo se zabiva nabozenstvim zeme a prirody to jen tak na okraj …a nehodlam to tady resit..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tomas405

Ano

Ano věřím v boha, věřím že existuje něco co nás ovládá.. Přeci celý vesmír je takřka „nemožný“, tak proč by nebylo možný že tohle všechno je jen nějaká hra, zkouška či co?
Ale že bych se modlil a chodil do kostela, to ne :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
barcinek

Ano

Doplňuji:
Nechápu, jak může rozumný, zdravý člověk věřit v evoluci, když se rozhlédne kolem sebe a vidí tolik důkazů inteligentního Stvořitele!

Upravil/a: barcinek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
LejdyTerr

Ne

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

..tak teď nevím, myslí to barcinek ironicky nebo nemyslí? :) ten vykřičník tomu dává úplně jinej význam.

před 4049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
radce

Nesmyslná anketa, nejdříve je nutné definovat toho Boha z ankety.
V něco věřím, možná si tomu sám pro sebe říkám Bůh, ale zcela jistě je ti JINÝ Bůh, než má na mysli tazatel…

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Fyzik

jo

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
M.

Spíš ne a už vůbec nevěřím na církev.

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
M.

Pro ty, kteří zde odkazují / budou odkazovat na starší odpovědi – Člověk se většinou ptá (v těchto otázkách a jim podobným) aktuálních lidí, tudíž těch, kteří tu jsou zrovna v tohle období. Pochybuju, že by někoho zajímaly odpovědi od lidí, které tu v životě neviděl a neuvidí, a které jsou stovky dnů staré. ;) Tohle si aspoň někdy odpusťte.

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Milá M. nic si neodpustím. Ti co tu už byli a stále jsou se vyjádřili v odkazu. Ti co tu jsou noví halt odpoví na otázku, že ! Navíc tazatele prý zajímá názor českého národa a to nejsou jenom ti co tu nyní jsou. Čím víc odpovědí tím lépe pro jeho statistiku, ale přebírat se musí sám.

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

M., nerozčiluj se. Neodpustím si komentovat, že otázka víry se tu probírala ani ne před měsícem. Každý má právo vložit svou odpověď i do otázky staré stovky dnů, pokud není uzavřená, a to ta minulá určitě není.

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nechápu proč český národ zajímá, zda věřím v Boha. Otázka víry se tu probírala už mockrát.

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

celý národ zajímá tvůj názor, co je na tom nepochopilteného..

před 4049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Proč? Tak se podívejte na jiná země, kde většinou lidé veří v Boha. Např. Německo je na tom líp než ČR, protože jednoduše věří v Boha(je mír, poslušnost, civilizovaný atd..). Taky to tak tady vypadá, když jen třetina v ČR věří v Boha (nepočítam církve).

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

docela jsi mne svou odpovědí rozesmál…u nás jsou ti věřící největší vyčuránci…
add příklady:
je mír – a za to může církev? kolik svatých válek se vedlo a vede!
poslušnost – nechtěl jsi spíš napsat slepá víra a zabedněnost?
civilizovaný – jo…dřív to byla pravda, protože kněží byli ti nejzvdělanější, ale dneska nemá vzdělání s církví nic společného, spíš potlačuje vlastní názor…což se jak vidím stalo u tebe, protože Německo na tom není lépe než my kvůli náboženství, ale kvůli ekonomické politice, kdyby to bylo kvůli náboženství, tak by Polsko muselo být supervelmoc…

před 4049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

Přesně tak,nejvíce válek se vedlo ve znamení nějakého „boha“. V darwinovu teorii rozhodně nevěřím,ale v teorii stvoření, jenž předkládá svým ovečkám církev taky ne(teda z větší části).

před 4049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Zdravím Funno, máš pravdu, ale jen z části.. Církev je založena na jediným faráři a pod ním jsou slepé ovce(lidé). Jsem pravý opak, tedy evangelista (člověk, který čte, chápe Bibli a následuje Boha), taky toho vím mnohem víc(díky Bohu), než ti slepí nevěřící. Souhlasím, že války nemají nic společného s vírou, ano to opravdu nemá nic společného, jde o dominanci nad jinými státy, většinou pro zdroje n. surovin.

Ohledně míru jsem měl na mysli mír v duši.

¨Pokoj vám zanechávám, svůj pokoj vám dávám; ne jako dává svět, já vám dávám. Ať se vaše srdce nechvěje a neděsí!¨
Jan 14:27

Je jasné, že mír není to co si mýslíme, ale mír v duši.

Evoluce nebyla a taky nebude. Bůh stvořil všechno co my tady vidíme. Chce to Bibli, já vím.

Snad jsem ti pomoh, John

před 4049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Johne1, nejsem padlá na hlavu, můj dotaz je spíš směrován k zavádějící formuli v doplnění Vaší otázky. Otázka víry tu byla řešena ani ne před měsícem. Občas by bylo lepší se na otázky, které chcete položit, podívat do vyhledávače a formulovat je potom jinak. Opakovaný dotaz je porušováním pravidel a je fakt nuda, když se tu mele stále jedno a totéž. Chtělo to uvést, že Vám jde o vlastní průzkum, abyste byl schopný srovnání s jinými státy Evropy a bylo by to v suchu.
Nedivte se potom opakovaným reakcím, kde Vás někdo upozorňuje, že takový dotaz tu už xkrát zazněl.
Já už tady psala o tom, že věřím a v co věřím nejméně třikrát.

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek