BaronKrášlil

Kdo z Vás uhádne proč schovávám přenosné rádio v mikrovlnné troubě?

Dám vám 3 nápovědy:

1.) Má to racionální důvod, takže případná odpověď „Protože jsi blázen“ je naprosto irelevantní
2.) Přenosné rádio schovávám do mikrovlnné trouby už více než rok, ale ještě před 2 roky jsem to přenosné rádio do mikrovlnné trouby neschovával
3.) Když v mikrovlnné troubě ohřívám jídlo, tak samozřejmě přenosné rádio z mikrovlnné trouby vytáhnu, ale po vytáhnutí ohřátého jídla a odvedení tepla z vnitřního prostoru mikrovlnné trouby jde přenosné rádio zpátky do mikrovlnné trouby

Nejlepší odpověď
kajak98

Rádio schováváš v mikrovlnce abys ochránil jeho felektroniku před EMP tedy před vysoce intenzivním, širokopásmovým, velmi krátkou dobu trvajícím výronem elektromagnetické energie pocházející z exploze (většinou jaderné) nebo z elektromagnetické bomby. Ten racionální důvod je ten, že mikrovlnka funguje jako Faradayova klec. Píšeš víc než rok, ale méně než dva, takže to děláš od začátku konfliktu na Ukrajině. Popravdě si mi nasadil brouka do hlavy proč to nedělat taky.

Další odpovědi
aliendrone

Hmm, to netuším. Dost by mohlo někomu napomoci to, že mirkovlnka (pokud je zavřená) je odstíněna od rádiového oboru elektromag. spektra jednak, druhak, že cca před 2 lety (myslím) se tady začalo pořádně rozjíždět 5G.

Faktem je, že nepíšeš, zda-li uchováváš rádio v mikrovlnce OTEVŘENÉ nebo ZAVŘENÉ jednak. Druhak – dokud ten důvod nebudu znát, nejsem schopen posoudit jeho „racionalitu“ a ve tvůj úsudek (že to JE racionální) nemám důvěru. 😉

zjentek

Aby hrálo bez šumu?

Nepíšeš, jestli si ho v tý MW pouštíš a… Je odtamtud docela dobře slyšet?

Filip84

Já jsem I. nikdy neměl mikrovlnnou troubu a, arciť mne život naučil „nikdy neříkej nikdy“, je vysoce nepravděpodobné, že se na tom něco změní (mám k tomu Hebelu ještě větší odpor, než k televisnímu přijímači, a to je co říct!) a II. nikdy jsem neměl rozhlasový přijímač bez podvozku. Jinými slovy, do toho ohřívacího krámu by se nedal vložit.

Takže úvahy nad tím, proč někdo skladuje rozhlasový přijímač v ohřívací televisi, jsou naprosto a komplexně mimo můj vesmír.

Nebylo by jednodušší, prostě a jednoduše, oba ty krámy odnést do containeru na elektrický odpad, než vymýšlet takové pakoniny? 🤷‍♀️

elkon

Je to ujeté.

Filip84

kajak: Ale tak na to by stačila i vytunelovaná mikrovlnka, ne, třeba ze sběrnýho dvora, prostě jenom ta pixle, logicky?

Ne, Ohne Scheiße, to dává sensus, akorát bych, k tomu rozhlasovému přijímači, přidal ještě GSM telefon – nikdy nevíš!

BaronKrášlil

aliendrone: jsi blízko (dvířka mikrovlnné trouby jsou zavřená)

aliendrone

BaronKrášlil>>> Tak NA VTEŘINKU jsem nad tím zauvažoval, ale pak >>> NÉÉÉ, to na to by přeci nikdo neskočil. NJN, i pro mě platí: „Myslet znamená hovno vědět!“ 🙂

Tož já ti poradím, JAK to dělají přeppeři.
Rádio se zabalí do trička (mělo by být pokud možno antistatické, třeba BAVLNA s minimem umělých vláken) To se následně důkladně obalí ALOBALEM a teprve pak se vloží do „uzavíracího“ silnějšího igeliťáku (kvůli vlhkosti, myslím).
Celý balíček se vloží do bedýnky/krabice s „čínskými polévkami“ – další ochrana proti mech, poškození (s rýžovými nudlemi, fakt nwm proč rýžové a ne normální vaječné, asi něco s trvanlivostí nebo škůdci či tak něco)
Teprve poté uklidíš někam, kde to má šanci přežít. Baterie i když jsou alkalické skladuješ zvlášť. A můžeš svoji mikrovlnnou ruru používat bez opruzů. 😉

BTW – většina prepperů doporučuje navíc CB, pokud možno s topením (bacha, u nás zakázáné používat!) včetně kvalitnější magnetky. Prý se tím mohutně zvyšuje šance na úspěšnou komunikaci s přeživšími (což mi přijde logické). Jo a vyndat to máš nejdříve 3. den PO, (kdy se dá očekávat, že raketová sila budou vyprázdněná a tudíž už nic hrozit od EMP nebude jednak, druhak stejně v důsledku radiace (sekundární emise) a bordelu v magnetosféře spojení moc nepůjde, než se to zklidní. 😉 😁

A joudu, který ti to poradil kopni do zádele! Mikrovlnka, muehehehe… 😉 😁 😁