Kazatel

Kdo z Vás má ještě pocit, že sankce proti ruskému rublu fungují? Kam až se dle Vás rubl dostane?

Nejlepší odpověď
Emefej

Hodnotit účinnost sankcí pouze podle kurzu národní, volně nesměnitelné měny, je nesmysl.

Další odpovědi
Ametyst

Sankce uvalila EU hlavně na své občany. Vždyť přece uskromnit se, nelétat, necestovat ani 1× ročně na dovolenou, nepoužívat výkonné motory, neznečistit planetu, která tu není pro nás, nejlépe nedýchat (CO2– náš nový nepřítel) je dlouhodobý ideový cíl Zapadu. Cokoliv se na té cestě k jeho naplnění hodí: pandemie, sankce, konflikty, cokoliv. Z Ukrajiny nekupujeme ani zrno pšenice, ani ropu, a přesto zdražuje všechno. EU dělá tuhle sebedestruktivní politiku, protože nás nenávidí. Chce lidem udělat ze života peklo, a základní potřeby a energie povýšit na luxus. Kurs rublu je jen vedlejší efekt.

Kazatel

Ten kurz určuje celosvětový trh, tedy je měna ve světě volně směnitelná. Myslel jsi to Emfeji zajisté tak, že to, že si (možná) nemůžou volně směnit dolary za rubly Rusové, tlačí v Rusku cenu dolaru dolů? Zajímavá úvaha, u nás to za socíka fungovalo přesně naopak.

Emefej

Volně směnitelný rubl? Kde ve světě si za 56 rublů koupíš 1 dolar?