Rokio

Kdo z vás hraje Morrowind (nebo hrál) a které máte tipy a triky na tuto RPG hru?

Já střídavě hraji Morrowind a GTA San Andreas. GTA hraji v češtině, zatímco Morrowind hraji v angličtině. V Morrowindu se snažím sbírat lehké a hodnotné věci, snažit se efektivně levelovat a co nejdříve si enchavtovat zbroj, oblečení a zbraň. Také se v rané fázi hraji snažím naučit užitková kouzla.

Které fígle máte vy na tuto hru?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Už si ho moc dobře nepamatuji, v paměti mi spíše uvízl Oblivion, ten dokázal položit na záda i tehdejší extrémně našlápnuté mašiny, ale jakkoliv jsem odpůrcem „bombastické grafiky“ ve prospěch hratelnosti a zábavnosti, tak když jsem ho začal hrát… OMG! Normálně jsem si postavou „jen tak“ v přírodě poskakoval pro radost (no jasan, i levelení „acrobatics“ v tom mělo prsty. ;) :D), takový byl TEHDY Oblivion nádhera! (zato fofrníky na chladičích kvílely) ;)

Tipy či fígle snad ani nejsou potřeba, hra je lehoučká, snad jen doporučení – rozvoj postavy prováděj rovnoměrně ve všech vlastnostech. Primárně ovšem v těch, na které „máš vlohy“ vytvořené při tvorbě postavy. Nikdy ale nenech výrazně převýšit fyzické skilly na magickými či naopak, to může někdy způsobit problém. A nenech se kousnout od „vampire“, když už se stane, tak fofrem vyléčit! Hrát jako upír je OPRUZ a těch pár výhod za to nestojí.

Vlastně jsem si vzpoměl – když vymlaskneš keep, tak všechno co z enemy vypadne neuneseš (hlavně kvalitnější daedric a ebony heavy armor a dvojruční zbraně za které pochopitelně dostaneš nejvíc peněz) – tady se moc hodí kombinovat lektvary na sílu s kouzly a amulety – každopádně si řekneš, že těch pár desítek sekund nic neřeší, stejně nestihneš doběhnout k obchodníkovi.

Omyl! Prostě to co uneseš normálně si vynes ven z keepu a narvi do něčeho – truhly, sudu – co je po ruce. Až tam bude všechno (neboj, vleze se tam všechno VŽDY!), zakouzli si sílu, nosnost, použij na to i lektvary, vytáhni enchantované věci pro tento účel atd.- tvoje nosnost se tím zvedne i NĚKOLIKANÁSOBNĚ (na pár desítek sekund), což ale bohatě stačí k tomu, abys to pobral a doběhl do města/k obchod­níkovi. (přes mapu světa)

Tam pochopitelně kouzlo a efekty padnou, tudíž se „odhážeš“, nicméně je mnohem menší opruz to odnosit po městě na několikrát, než na několikrát lítat mezi obchodníkem a keepem na druhém konci mapy.

A hlídej si peněžní limity obchodníků, lepší je prodávat na několikrát – počkat si na druhý den, až se mu doplní kredit, kde jsou ale nejlepší obchodníci si už vážně nevzpomenu.

Morrowind (ostatně jako celá série TES) je prostě oddechovka, nemusíš moc myslet. Na hlavní linii příběhu kašli (sem tam udělej nějaký její quest), hlavně ber všechny subquesty pro guildy kvůli levelingu. Jo a dost důležitý je „speechcraft“, ten nezanedbávej. (jako já, který rád pobíhá s postavou sice velice silnou, ale tupou a nepříjemnou) Peníze ze začátku bývají problém, hlavně výkupní ceny. Lepší je použít lektvar zvyšující personality (a získat lepší ceny u obchodníka), než ho prodat.
Záleží na postavě. Mercantile je můj další oblíbeně zanedbávaný skill, raději jsem šel pobít pár „Ordinators“ navíc (či jak se jmenovali, důležité je, že se časem doplňují a padají z nich parádní zbroje a zbraně [ebony]), než se otravovat se smlouváním u obchodníka. Sakra – je to hra, tolik realismu zase nepotřebuji. ;) :D :D

No, to je asi tak všechno na co si matně vzpomínám a jestli jsem to smíchal s mladšími sourozenci TES (Oblivion, Skyrim), tak sorry, je to už takových let (já s TES začínal jedničkou (Arena) na 486DX, přes Dagerfall až ke Skyrimu a po těch cca 2 desítkách let co jsem Morrowind pařil si to už vážně moc nevybavuji, venkoncem ona to zase taková pecka není, nejlepší na ní podle mne je ta herní svoboda, kdy tě tvůrci nenutí „teď musíš udělat tohle, pak támhleto…“ a velikost herního světa. Questíky samy o sobě jsou obtížností (především myšlenkovou) spíš pro děti. :)

Tak se drž bejku, všechny Daedry s tebu!