jirka F

Kdo z vás dnes něco slaví?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já slavím každý den a děkuju tak za každé nové ráno.

Další odpovědi
marci1

Den suchého zipu: 2. 8. 🙂
Jeden z nejvýznamnějších objevů tohoto století s užitnou hodnotou pro širokou veřejnost – to je suchý zip. Vynalezl jej George de Mestral roku 1941 a to díky svému čtyřnohému mazlíčkovi. Když se s ním při procházce se prodírali křovím po příchodu domů byl jeho pes celý obalený semínky s háčky z rostlin. Fascinován silou jakou to na srsti psa drželo, si vzal jedno semínko pod mikroskop, na základě toho zjistil že jsou na semenu malé háčky a začal experimentovat a vymýšlet jak to použít.

Zdroj: http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/vyznamne-dny/den-sucheho-zipu-132/