Kelt

Kdo z vás by vyměnil prostý obyčejný život za genialitu ale s omezením?

Tady někteří uživatelé zveličují teoretické fyziky a jejich nápady a myšlenky. A ptám se, kdo by chtěl vyměnit fakt, že se může hýbat, chodit kam chce, že vidí, slyší a mluví, že se může sám najíst a jiné věci, které děláme denně a kterých si ani nevážíme a jen kritizujeme za to, že bude odkázán na speciální křeslo a upravený počítač a bude přitom vybaven geniálním mozkem. Kdo by chtěl prožít život jako Stephen Hawking?

Nejlepší odpověď
Gus_Fring

Já rozhodně ne. Problémem je, že ikdyž je někdo v něčem geniální a má ALS, tak to neznamená, že bude žít život jako Stephen Hawking.
Daná osoba může zemřít už před 25. rokem, stejně tak jak to očekávali u Stephena Hawkinga. Daná osoba nemusí být tak slavná, co slavná, může žít v chudobě. Přestože je to génius. Jen kvůli tomu, že je připoutaná na vozíček a nemůže normálně pracovat.
Takže něco takového je hrůza.

Další odpovědi
Kepler

Ne, takový život bych nechtěl. Dokonce bych nechtěl být ani zdravý génius. Lidé s vysokým IQ to mají už tak těžké. Jsou ve stejné pozici jako průměrný člověk mezi samými idioty. To musí být strašné…

Rokio

Já rozhodně ne. To je podle mě lepší být zdravý a průměrně chytrý.