Rokio

Kdo z těchto dvou osob je chytřejší?

  1. osoba – Po základní škole šla hned pracovat, protože si myslela, že nemá na to získat vzdělání.
  2. osoba – Šla na střední odbornou školu, dostala se do maturitního ročníku, ale maturita neudělala, protože měla problémy s určitou částí maturity. Nakonec skončila se základním vzděláním.

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Maturitní vysvědčen stejně jako např. výuční list, diplom jsou dokladem o ukončení studia, které je třeba k výkonu povolání.

Bohužel, vždy nesvědčí o vědomostech abiturienta.

  1. osoba získala praktické dovednosti, takže je může uplatnit, i když pro výkon jiného povolání potřebuje „papír“.
  2. osoba mohla některý předmět podcenit, takže by měla mít (netuším, zda opravdu) má víc teoretických vědomostí.

Kdo je chytřejší, se nedá říct.

Nevím, proč první osoba se o další vzdělávání nezajímala, třeba hodně čte, studuje sama.
Rovněž netuším, proč druhá osoba studium nedokončila.

Chytrost neznamená moudrost, neměř sem í nedá se měřit vzděláním.

Už jsem vám jednou psala, že důležitá je inteligence., která se liší člověk od člověka – někdo má logickou, prostorovou, hudební atd.

Důležitá je inteligence emoční a společenská. Tyto dvě určují osobní život člověka, vztahy mezi lidmi , jakési chaisma atd.

Takže ani zde není jasné, který z těch dvou je na tom lépe.

Další odpovědi
Drap

jiná odpověď

Podle dokončeného stupně vzdělání nelze chytrost posuzovat.

Muso

Chytřejší je druhá osoba.

Chytřejší je druhá osoba, jelikož chápe, že dosažené vzdělání je v dnešní době důležité a alespoň se o něj pokusila. Jinak jsou ale inteligence a vzdělání dvě odlišné věci.

Muffz

jiná odpověď

pepe88

Chytřejší je druhá osoba.

Každý je chytrý,jsme lidi a proto používáme mozek,to by sme museli být jinak retardi.

Dochy

jiná odpověď

A jak to máme vědět? Neposkytls (téměř) žádné relevantní informace.

ivzez

jiná odpověď

Na takto formulovanou otázku (bez dostatku
informací) nelze dost dobře odpovědět.

V něčem na tom bude lépe první osoba,
v něčem druhá. Nedá se ale určit, která je chytřejší,
nebo jestli jsou obě stejně chytré.