Avatar uživatele
xiperio

Kdo z těchto dvou má větší šanci po smrti se dostat hypoteticky „do nebe“? Nechť se vyjádří věřící i ateista.

Ten který žil celý život jako prase, byl silně věřící a vždy se každou neděli z toho vyzpovídal? Nebo ten, kdo žil v pohodě, nikomu neublížil, ale byl ateista a do kostela nechodil.

Zajímavá 0 před 1116 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Mirek Darvas

ani jeden

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Nikdo, je to hloupost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nassin

Hypoteticky? Oba!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Jasně, že ten druhý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Uvědom si, že pro ateistu/antiteistu je tato otázka nesmyslná, protože pro něj žádné nebe v religiozním smyslu neexistuje. Pro ateistu jsou lidi ha*zli a neha*zli a na ty první platí ideálně teze hrubé záplaty na hrubý pytel. Modlit a zpovídat se může dle libosti, v očích ateisty mu to p*d pomůže.
Zjentek: nevím (není to mé téma = není to téma pro mě), ateista v tom případě ale nejsi, církev necírkev. Církev je jen třešinkou zla na dortu zla.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Schluker

Ja jsem takovy ateista, az se bojim, ze me panbu potresta. Ja pujdu do nebe tak jako tak. Proletnu kominem pri kremaci :)

Upravil/a: Schluker

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… ten, kterej se nechá spálit (a vzhledem k tomu, že u věřících kremace nehrozí, je volba jasná) a prolítne kouř z jeho ostatků komínem krematória do oblak …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Nech sa vyjádří motýle… by mě zajímalo, jak ten je na tom! Takže by mě zajímalo, CO KDYŽ někdo třeba nevěří, ale „žil celý život jako prase“?

Cochee>>> kdo tedy jsem, když jsem ateistou ve smyslu tom, že nepodléhám žádnému náboženství, ovšem přesto VĚŘÍM? Když neznám jméno ani název svého „Boha“ (nebo jak „to“ nejlépe nazvat pro pochopení) ? Kam se řadím?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Nic není tak Hurvínkovsky jednoduché a černobílé, jak píšeš. Samozřejmě o tom prvním případu varovně mluvil už i Ježíš, naopak vyzdvihl pobloudilého samaritána. Ale neublížit je málo. Před takovou nečinností a lhostejností také varoval. Jinak jsem časem dospěl ke zkušenosti, že není zapotřebí bojovat proti Bohu. Pokud se ti něco nezdá správné, Bůh je buď na tvé straně, nebo je to složitější a navíc můžeš být zamotán v sítích předsudků, léček, vlastních tužeb a svědomí, takže rozumové dispozice jsou paralyzované. Pravda je skutečná, lze po ní pátrat, držím palce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Dochy

Mc Merkurion
…a vzhledem k tomu, že u věřících kremace nehrozí…

Omyl. Křesťané, vč. členů ŘK církve, se mohou nechat pohřbít jak uznají za vhodné. Pohřeb do země je sice tradice, ale jen tradice, kterou mnozí opouštějí

před 1115 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xiperio

Pokud nepatříte k žádné církvi a věříte v NĚCO TAK NEJSTE ATEISTA.

před 1116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Xiperio a nevěděl bys také, kam se řadí věřící, jež nepodléhá ŽÁDNÉ CÍRKVI, SEKTĚ ANI NÁBOŽENSTVÍ, čili vlastně ani nezná jméno či název toho, v co věří, ovšem jaksi přirozeně ví, že „to“ existuje? Existuje pro takového „skupina/nálepka“?

před 1116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xiperio

Není ateista. A je nezařazený věřící.

před 1116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xiperio

Nebo kdo je z těch dvou z pohledu církve (Boha) „lepší“ člověk?

před 1116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Z pohledu „Boha“ neexistuje „lepší“ člověk. Je jen člověk.

Kdo krutě ubližuje či vraždí, získává prý do sebe energie svých obětí, což jej dělá silnějším a silnějším a díky vlastním pocitům „síly“ se pak může cítit „lepším“ člověkem! A pokud „Bůh“ vychází z nás, pak nám buď Země milostiva. Tož tak…

před 1115 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek