Marty Koller

Kdo z nich v budoucnu dopadne líp? Zlý člověk který se změnil k lepšímu nebo hodný člověk který se změnil k horšímu?

Kdo z nich je vlastně ten lepší člověk?

Odpovědi
houskahrad

Zlý člověk který se změnil k lepšímu

Filip84

To je nesmyslný dotaz.

Pokud je člověk opravdu zlý, celý zlý, tak se nemůže „změnit k lepšímu“, protože kde nic není, ani exekutor nebere.

Pokud je člověk opravdu hodný, absolutně hodný, tak se nemůže „změnit k horšímu“, protože neví, co to zlo je.

Protože žádný takový člověk na světě neexistuje, je bezpředmětné se tím zabývat. Za člověka hovoří skutky, nikoli vnitřní procesy, nebo to, proč ty skutky páchá.

Většina opravdu „zlých“ lidí jsou devianti, dissociálové, sociopati, zkrátka a dobře, lidé s nějakou duševní poruchou, nemocí či úchylkou, do toho špatnou výchovou, vlivem špatného prostředí v dětství a dospívání, genetickou zátěží etc. etc. Za spoustu z toho, tedy, nemohou.

Většina opravdu „hodných“ lidí jsou lidé naivní, snílkové, kteří jsou ale „advokáty ďábla“. Jejich „hodnost“ tak má pramalou, skutečnou, hodnotu, nic moc z ní svět nemá.

Všecko jsou to dětinské představy, cliché, předsudky.

Marty Koller

Filip84: to vážně není pravda, souhlasím s houskahrad. Hodný člověk který se psychicky zhroutí se může změnit k horšímu. Zlý člověk se třeba může napravit.

houskahrad

Filip84 – znal jsem jednoho dědka co za druhé světové došel až do Berlína. Ten by ti mohl vyprávět co za nesmysly tady píšeš.